Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wigilijne spotkanie seniorów w „ogólniaku

Opublikowano: Grudzień 22, 2017 o 7:43 am   /   przez   /   komentarze (1)

20 grudnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, już po raz ósmy  odbyła się wigilia dla seniorów zorganizowana przez Szkolne Kluby Wolontariatu z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

W uroczystości wzięło udział 70 seniorów ze Starego Sącza i okolic. W świątecznej scenerii,  goście mogli obejrzeć  zdjęcia z poprzednich lat. Specjalnie na tę okazję młodzież  liceum przygotowała jasełka pod tytułem „Z narodzeniem Jezusa było tak …”. Krótka inscenizacja przedstawiająca tradycyjne scenki z jasełek, takie jak pokłon Trzech Króli, pasterzy, została wzbogacona o przykłady z życia współczesnego, polskie kolędy i przeniesiona w realia starosądeckie.  „Współcześnie Betlejem znajdziemy tam, gdzie nikt się nie spodziewa – powiedział narrator – w domu, w szkole, w drugim człowieku. Wszędzie rodzi się Chrystus. Tylko czy my Go zauważamy?”

Zatem do szopki przybyli również uczniowie, babcia z wnuczkiem, a także rodzic i nauczyciel, aby powierzyć swoje problemy nowonarodzonemu Jezusowi. Po wspólnym kolędowaniu seniorzy mieli okazję połamać się opłatkiem oraz zjeść świąteczny posiłek. Wolontariusze starali się, aby ten czas upłynął w atmosferze miłości i wzajemnej życzliwości. Dzięki obecności zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych , który uświetnił ten wigilijny wieczór, kolędowaniu nie było końca.

W uroczystości brali udział zaproszeni goście:  Burmistrz Starego Sącza pan Jacek Lelek,  proboszcz parafii Świętej Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu ksiądz Marek Tabor, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Nowosądeckiego pan Artur Rola, Wiceprezes Stowarzyszenia  Sursum Corda pani Halina Rams oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pani Wioletta Nowak.

Podczas spotkania gości profesjonalnie obsługiwała młodzież z klas technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Prezentacją multimedialną ze zdjęciami z poprzednich lat, którą seniorzy oglądali podczas imprezy przygotował uczeń technikum informatycznego Ernest Padula z tej szkoły.

Jak co roku spotkanie wigilijne było możliwe dzięki wsparciu sponsorów. Byli to między innymi:

– Burmistrz Starego Sącza  Pan Jacek Lelek  

– BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja w Starym Sączu

– Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Jopek – Adam Jop

– Firma Cukierniczo-Gastronomiczna Grześ z Nawojowej

– Firma Gastronomiczna RAJ w Gołkowicach Dolnych

– Cukiernia „KLAG” w Gołkowicach Górnych

– Firma Hopek w Starym Sączu

– Wytwórnia Cukiernicza Krystyna Jeziorek w Starym Sączu

– Nadleśnictwo w Starym Sączu

– Centrum Ogrodnicze Park M w Starym Sączu

– Hurtownia Chemiczna SAM-CHEM w Starym Sączu

– Spółdzielnia Handlowo Produkcyjna Rolnik w Starym Sączu

– Firma Handlowa „Anna” Anna Janczura w Starym Sączu

– 1001 Drobiazgów Kosmetyki Maria Kurzeja w Starym Sączu

–  Stowarzyszenie Sursum Corda

– Punkt Sprzedaży Detalicznej Anna – Anna Szewczyk

– DC F.P.H.U. Sp. C. K. Dobosz H Cebula – Rynek 1 Stary Sącz

– Firma Handlowo Usługowa – Małgorzata Siedlarz

–  Agencja Powszechnej Kasy Oszczędności w Starym Sączu

– Monika Krzak z Gołkowic.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

Czas spotkania upłynął niestety bardzo szybko. Na zakończenie wszyscy żegnali się słowami: „Do zobaczenia za rok.” Seniorzy otrzymali  na pożegnanie okolicznościowe kartki świąteczne, kalendarze oraz drobne upominki.

 

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Grudzień 26, 2017 o 10:53 pm Anonim

    Brawo młodzież z ZSP, choć szkoda, że Was zabrakło na „profesjonalnych” zdjęciach. Ale dzięki tym „niewidocznym z kuchni” pyszności na stołach nie zabrakło 🙂

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a