Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Wiwat Maj, Trzeci Maj”. Święto Konstytucji w Starym Sączu

Opublikowano: 3 maja, 2023 o 12:07 pm   /   przez   /   komentarze (0)

3 maja obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791). Zostało ono ustanowione w 1919 roku, a potem ponownie w 1990 r. W tym roku wypada 232. rocznica tego ważnego wydarzenia.

W Starym Sączu uroczystości rozpoczęły się na płycie starosądeckiego Rynku. Przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę. W kościele św. Elżbiety odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyny. W uroczystościach wzięli udział samorządowcy z burmistrzem Jackiem Lelkiem na czele, poczty sztandarowe szkół z terenu miasta i gminy Stary Sącz, harcerze a także strażacy.

Bóg dał nam i Polsce wyjątkową pomoc -Maryję mówił w homilii ks Tomasz Starzec to właśnie Jej zawdzięczamy, że Polska powstawała z różnych upadków. Znamy je z lekcji historii (…) We wszystkich tych trudnych chwilach towarzyszyła nam i towarzyszy Maryja (…) Dziś przyszedł czas, aby przyjąć Maryję do swego domu. To matka naszej Ojczyzny.

Dziękuje za Waszą obecność mówił ks Tomaszdziękuje zwłaszcza młodzieży. Chciałbym wyróżnić poczty sztandarowe, które poświęciły swój czas i swoją obecnością pokazują nam, że kodeks postaw patriotycznych to nie zbiór martwych przepisów, ale wskazania jak dzisiaj być Polakiem i być Patriotą. Teraźniejszość i przyszłość naszego narodu leży w naszych rękach. Nie możemy liczyć, że ktoś nas wyręczy. Naszą modlitwą i pracą musimy budować jej dobro i piękno.

????????????????????????????????????

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"