Wydarzenia

Wojciech Nalepa przyjął mandat po byłym Radnym Kuczaju

Opublikowano: 21 kwietnia, 2015 o 4:35 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji Wojciech Nalepa przyjął mandat po byłym już Radnym Powiatowym Marianie Kuczaju, który pomimo prawomocnego wyroku pełnił stanowisko Radnego Powiatu a także Wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji, członka Komisji Rewizyjnej, Komisji Mienia i Infrastruktury oraz Komisji Turystyki i Sportu.

Jeszcze nie mam oficjalnych informacji o przyjęciu mandatu i dowiaduję się tego od Państwa -powiedział naszemu portalowi Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Paruch, aczkolwiek wiem że taka informacja została wydana przez Komisarza Wyborczego. Jeśli tylko otrzymam potwierdzenie od pana Wojciecha, podczas najbliższej Sesji Rady Powiatu która odbędzie się już w ten piątek 24 kwietnia, zostanie wprowadzony dodatkowy punkt w porządku obrad, w przeciwnym razie ślubowanie nastąpi podczas następnej Sesji 22 maja.

Bardzo się cieszę że Rada Powiatu będzie już pracować w pełnym składzie -podsumował Przewodniczący Zygmunt Paruch.

Sam zainteresowany, Wojciech Nalepa potwierdził nam informację o przyjęciu mandatu.

Marian Kuczaj  – były obserwator PZPN został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz 5 tys. zł grzywny i 5-letni zakaz działania w profesjonalnym sporcie. Musi także zwrócić 5 tys. złotych przyjętej korzyści majątkowej oraz  pokryć koszty procesu w wysokości 1 tys.180 zł. Został skazany za udział w ustawieniu – jako obserwator PZPN – II ligowego meczu Widzew Łódź – Podbeskidzie Bielsko Biała (7 maja 2005) i przyjęcie 5 tys. zł łapówki od przedstawicieli Widzewa -podał portal „Piłkarska Mafia”

13 lutego 2015 roku w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdzono kary za korupcję. Najwyższa kara wyniosła zaledwie 5 lat a Radny Marian Kuczaj dobrowolnie poddał się karze.

Sprawa ujrzała „światło dzienne”, Radny Marian Kuczaj stracił stanowisko a Jego miejsce zastąpi (wkrótce oficjalnie) Wojciech Nalepa, który zdobył bardzo dobry wynik w ostatnich wyborach samorządowych (84 głosy mniej od swojego poprzednika)

Wojciech Nalepa jest Prezesem Fundacji EIRO (Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego) i absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Funduszy Strukturalnych UE na WPiA UKSW w Warszawie.

Jest doradcą i trenerem w obszarze prawno-organizacyjnych aspektów zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych. Autorem wielu publikacji o tematyce prawnej. Koordynatorem projektów finansowanych zarówno ze źródeł krajowych jak i zagranicznych. A także ekspertem II kadencji Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego w Krakowie.

Na co dzień zajmuje się prawem organizacji pozarządowych, prawem cywilnym, prawem gospodarczym i prawem finansowym. Jego pasją jest motoryzacja i ogrodnictwo. Uwielbia czytać, biegać i uprawia kajakarstwo górskie. Jest żonaty (Gabriela) i ma córeczkę Lilkę.

 

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 25 kwietnia, 2015 o 9:40 pm arturss

    PCHA SIE RUDY JAK MOZE TAKA PRAWDA DO KORYTA

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"