Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wojewoda słuchał samorządowców

Opublikowano: 16 stycznia, 2018 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się  w Starostwie Powiatowym z samorządowcami subregionu sądeckiego. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wójt gminy Łącko i Podegrodzie, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba. Obecny byli także poseł Jan Duda i radny wojewódzki Witold Kozłowski.

Cieszę się, że cykl spotkań z samorządowcami Małopolski rozpoczyna się na Sądecczyźnie – podkreślił starosta Marek Pławiak. – To region szczególny, pełen przedsiębiorczych ludzi i energicznych samorządowców.

Wojewoda Piotr Ćwik odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Większość dotyczyła spraw dla samorządowców najpilniejszych, a więc przebiegu szybkiej drogi z Nowego Sącza do Brzeska (Sądeczanki) oraz pieniędzy na odbudowę dróg po powodziach.

Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowuje prace projektowe i będzie się zastanawiać nad wyborem korytarza przebiegu tej drogi – mówił wojewoda Piotr Ćwik. – Co do tak zwanych powodziówek, to w tym tygodniu będzie decyzja MSWiA w sprawie finansowania tych przedsięwzięć. Jest więc szansa, że gminy będą mogły wkrótce ogłaszać przetargi.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe NS

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"