Wydarzenia, Z ostatniej chwili

WOŚP mierzy wysoko także w Starym Sączu

Opublikowano: 5 stycznia, 2016 o 8:40 am   /   przez   /   komentarze (28)

To będzie już czwarty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starym Sączu. Dotychczas z pomocą wielu sympatycznych ludzi udało się zasilić konto Fundacji o wypasione sumki. Jak będzie w tym roku? -mówią Organizatorzy.

Zapraszamy do starosądeckiego Kina już w niedzielę (10 stycznia) o godzinie 16:30. Czekają na Was koncerty, licytacje, loteria i najlepsza grochówka pod słońcem. A o 20:00 spotykamy się na płycie Rynku by „wysłać” Światełko do Nieba.

Komentarze

Komentarze (28)

 • 5 stycznia, 2016 o 10:06 am Anonim

  Dotychczas z pomocą wielu sympatycznych ludzi udało się zasilić konto rodziny J Owsiaka o wypasione sumki,Jak będzie w tym roku ?.

 • 5 stycznia, 2016 o 1:09 pm kpina z wyborów

  Dzięki idiotycznym wypowiedziom pisiorów, w tym roku WOŚP osiągnie sukces nieporównywalny z poprzednimi latami. Ja dam potrójną ilość zwyczajowo dawanych pieniędzy!!!

 • 5 stycznia, 2016 o 1:32 pm Wiola

  Może to i dobrze,WOŚP zakupi więcej sprzętu.A ja z przyjemnością przyjadę do Sokoła i jak od wielu lat pomogę,na złość złośliwcom też dam więcej -a co mi szkodzi:):)

 • 5 stycznia, 2016 o 1:46 pm kpina z wyborów

  A z ofiar dawanych na tacę zostało zakupionych wiele wypasionych bryk, powstało wiele luksusowych plebanii. I to ci nie przeszkadza? I pamiętaj, gdy trafisz do szpitala, to ODMÓW leczenia sprzętem ufundowanym przez WOŚP.

 • 5 stycznia, 2016 o 2:16 pm Wiola

  Najwięcej złych słów płynie od tych którzy nazywają siebie niemal świętymi.Niektórzy powinni się leczyć tylko modlitwą,szpitale im niepotrzebne ani sprzęt medyczny.

 • 5 stycznia, 2016 o 2:43 pm MM

  Tak jest, tak jak przedmówcy, dam więcej. A ci co pluje jadem niech noszą przy sobie karteczki że w razie czego nie chcą korzystać ze sprzętu orkiestry. Ksiądz na 100% zrobi im darmowy pogrzeb.

 • 5 stycznia, 2016 o 3:03 pm Anonim

  Mądrale…… myśleć samodzielnie, to nie boli

 • 5 stycznia, 2016 o 3:54 pm Gtv

  Bardzo dobrze jemu powinni pomniki stawiać a nie papieżowi. Chłop robi to dla ludzi coś dobrego pis patrzy mu na ręce tylko nie ma się do czego przyczepić i to boli że można czynić dobro nie robiąc lewych interesów jak kościół i inne organizacyje kościelne. Specjalnie dam więcej a ci co tak ich to boli trudno 🙂

 • 5 stycznia, 2016 o 4:19 pm Anonim

  Kosciół na żebry nie wysyła młodzieży, tyle w temacie

 • 5 stycznia, 2016 o 4:37 pm Z PISU

  Jak by nie WOŚP to w szpitalach nie było by 50% sprzętu . DOBRO POWRACA. Owsiak powinien otrzymać Nobla.

 • 5 stycznia, 2016 o 5:22 pm Gtv

  A ministranci stojący czasem przy bramach? Pozatym kościół ma swój cennik dość wygórowany jak za handel zbawieniem:) a co do dzieci to wykorzystuje ale do czego innego he

 • 5 stycznia, 2016 o 6:48 pm Anonim

  Wy ludzie widzicie co piszecie. Ja dam tyle, nie, to ja dam tyle, a trzeci ja dam jeszcze więcej.. i wiecie co jest w tym najlepsze, że nie robicie tego z potrzeby serca ale na złość komuś tam, bo źle mówi o WOŚP czy Owsiaku. Tragedia – ludzie zastanówcie się. Ja tam WOŚP nie krytykuje, niech będzie, fajny cel itd. co do pana Owsiaka to już tam w jego uczciwość, i charytatywność jakoś nie wierzę. Zrobił sobie z WOŚP po prostu firmę która mu w taki czy inny sposób przynosi dochód, ale przynajmniej jakieś korzyści dla obywateli są – zakupiony sprzęt do szpitali. TYLKO ŻE.. taki sprzęt powinno zapewnić państwo (w końcu każdy z nas płaci na służbę zdrowia), skoro w większości jest to sprzęt ratujący życie dzieci!! A druga kwestia – wiele pieniędzy złożonych do puszki zostaje przejedzonych na tą niesamowitą otoczkę wokół WOŚP – pamiętajmy że nic nie jest za darmo, nie musi być tak głośno, nie musi być tak hucznie, każdy o WOŚP wie, a wolontariuszy jest pełno i nie trzeba być na imprezie organizowanej przez WOŚP, zaoszczędziło by się też w ten sposób ogrom pieniędzy, który mógłby być przeznaczony na jeszcze więcej urządzeń. Czyż nie?!

 • 5 stycznia, 2016 o 6:54 pm Wiola

  A kolędnicy misyjni to co?Każdy daje temu co chce póki co jeszcze mamy demokracje choć mocno zachwianą.Daj na caritas i nie narzekaj.Wiola

 • 5 stycznia, 2016 o 6:55 pm Wiola

  No wzajemnie:)

 • 5 stycznia, 2016 o 8:32 pm Wiola

  Każda fundacja bierze dla siebie część ze zbiórki,każda jest propagowana,a najbardziej caritas z ambony a ile bierze dla siebie.A jak ci żal że Owsiak zarabia na fundacji załóż swoją i też będziesz miał dla siebie na swoje fury i wygodne życie.I żadna partia w Polsce nie zaopatrzyła szpitali w potrzebny sprzęt i nie zrobi tego tym bardziej PiS który miał kiedyś swoje dwa lata i nic nie zrobił.

 • 5 stycznia, 2016 o 8:58 pm Anonim

  Powtórzę …..myślcie samodzielnie , to nie boli

 • 5 stycznia, 2016 o 9:22 pm Anonim

  A co Ty tak jak inni z tym Caritasem? Nie chcesz nie dajesz.. tak jak i na WOŚP, daje ten kto chce. Taka moralność Kalego – nie wolno krytykować WOŚP, można Caritas. Nie, nie – nie na tym to polega. Obie fundacje, i nie tylko one robią dużo dobrego, ale.. bardzo wiele zależy od poszczególnych ludzi, którzy się udzielają w danych fundacjach, ich zaangażowania, uczciwości i z jakich powodów się udzielają (np. czy z potrzeby serca, czy z chęci pokazania się). A mnie nie potrzeba zakładać fundacji, i pasożytować na nieszczęściu innych, bo tak to trzeba określić, jeśli zakłada się fundację charytatywną po to aby mieć na fury i wygodne życie!!

 • 6 stycznia, 2016 o 12:07 am iga

  No i to by Ci się przydało

 • 6 stycznia, 2016 o 12:44 pm klara

  Jak to nie wysyła a taca pod nos to co? To dopiero zebractwo.

 • 6 stycznia, 2016 o 1:34 pm mm

  Anonimie! Daj człowieku już spokój. Włóż karteczkę w portfel że w razie czego nie chcesz pomocy z użyciem sprzętu orkiestry i po temacie. Wierzysz w uczciwość Caritas to twoja sprawa. Sprzęt powinno zapewnić państwo – też prawda. Teraz rządzi twój ukochany wódz, więc zapewni taki wypas szpitalom, że Owsiak pójdzie w odstawkę. Jeżeli nawet Owsiak żyje za pieniądze z fundacji – mam to gdzieś, bo dzięki niemu szpitale mają sprzęt. inne organizacje też żyją za nasze pieniądze i co w zamian? Chcesz, daj człowieku na tacę, tylko nie próbuj wzorem swoich mistrzów z Żoliborza i Torunia siać propagandy, tylko pokażcie że jesteście lepsi niż Owsiak i zrobicie dla ludzi więcej.

 • 6 stycznia, 2016 o 2:30 pm ANONIM2

  Dobra malkontencie, wszyscy i wszystko dookoła Ci przeszkadza co widać, po komentarzach także pod innymi wiadomościami na tym portalu. To źle, tamto źle, to ma być tak i tak bo pan MM tak powiedział. Jesteś antyspołeczny, wszechwiedzący i tylko Ty masz rację, a więc żyj sobie dalej w tym swoim wyimaginowanym świecie. Pozdrawiam.
  P.S. Fundacja to fundacja, a nie prywatny interes do zarabiania (bo wtedy to działalność gospodarcza, a nie fundacja).

 • 6 stycznia, 2016 o 3:26 pm mm

  O czym ty człowieku piszesz? Co nie odpowiada? Czytaj ze zrozumieniem. To właśnie ODPOWIADA mi i większości komentujących pod tym artykułem że ktoś coś robi dla innych, a nie GADA że robi. To ty jesteś antyspołeczny, bo koniecznie chcesz nam wcisnąć że dobro jest złem. To TY myśl samodzielnie, a nie kierując się własną ideologią opluwaj innych. Ani ja, ani nikt kto wcześniej tu coś pisał nie próbuje cię odwieźć od wiary w twoje poglądy – a można wyciągnąć niejeden link do artykułów o Caritas i innych instytucji kościelnych. Dawaj na tacę słuchaj Rydzyka, tylko nie pisz że ktoś, to uważa inaczej i odważy się to powiedzieć jest antyspołeczny. Napisz od razu że ja i mi podobni jesteśmy obywatelami DRUGIEGO SORTU.
  Zakładam oczywiście że ANONIM=ANONIM2

 • 6 stycznia, 2016 o 3:45 pm ANONIM2

  No właśnie myślę samodzielnie, a nie słucham tego co ktoś powie. Nikomu też nie narzucam w chamski sposób swojego myślenia tak jak Ty i nie klepie wyświechtanych haseł co rusz umieszczanych na różnych portalach – ci co nie popierają WOŚP niech noszą ze sobą karteczki że nie chcą korzystać z urządzeń zakupionych przez WOŚP albo że ktoś nie popiera WOŚP to słucha Rydzyka, jest staromodny, katol itp. itd. I Ty po takich wpisach mienisz się myślącym samodzielnie?! Człowieku po za tym „ANONIM”, wyświetla się jak w rubryce „nick” się nie wpisze ani jednej litery. Ja napisałem ten post wyżej (podpisując się ANONIM2), i te 2 jako ANONIM zamieszczone: Styczeń 5, 2016 o 6:48 pm, Styczeń 5, 2016 o 9:22 pm. OK…? resztę anonimów zamieściły inne osoby.
  P.S. nie powiedziałem że nie popieram WOŚP. Nie popieram robienia z nieszczęścia ludzkiego biznesu do zarabiania. Szanuję ludzi którzy się w tę akcję angażują w pełni charytatywnie, z potrzeby serca. Za to jakoś nie bardzo podoba się mi zachowanie, i robienie pieniędzy przy tej okazji przez pana Owsiaka.

 • 6 stycznia, 2016 o 4:56 pm Antypis

  Bełkot w jakimś szmatławcu ,który przyjmujesz za pewnik świadczy, że to ty masz problem logicznym postrzeganiu rzeczywistości.

 • 6 stycznia, 2016 o 5:08 pm Wiola

  Dzięki Anonim,utwierdziłeś mnie w przekonaniu że dobrze robię nie wpuszczając księdza po kolędzie,kolędnikom misyjnym też nie dam .

 • 6 stycznia, 2016 o 5:35 pm mm

  Anonim2- dziękuję ci za wyjaśnienie kwestii z nickiem. Jeżeli już coś komuś zarzucasz to udowodnij to: w którym moim poście dopatrzyłeś się chamstwa? Nie mów też o wyświechtanych hasłach bo to nie ja umieszczam linki do artykułów zawierających informacje, które jeżeli są prawdziwe nadają się do prokuratury (jakoś prokuratura się tym nie zajmuje). Nikogo NIGDY nie nazwałem staromodnym katolem, itd. To jest WYŁĄCZNIE twoja interpretacja bo widzisz że brak ci argumentów w rozmowie a przeważająca większość komentarzy pokazuje że twoja logika nie jest logiką większości.
  Nic już więcej nie mam do dodania, więc jest to mój ostatni wpis pod tym artykułem, więc jeżeli masz potrzebę posiadania ostatniego słowa to śmiało.

 • 6 stycznia, 2016 o 7:43 pm ANONIM2

  No i widzisz, nawet nie potrafisz ogarnąć tego co napisałem, chociaż wprost wypunktowałem co napisałem a czego nie. Nie ja zamieściłem link do portalu: kontrowersje.net.. (!) a Ty dalej ciągniesz ten temat. Po za tym jak interpretować Twoje słowa: „Dawaj na tacę słuchaj Rydzyka”, i nie bajeruj tutaj, bo każdy doskonale wie o co chodzi i jak powszechnie interpretuje się taki tekst. Typowe owijanie w bawełnę. A takie zagrywki psychologiczne: „jeżeli masz potrzebę posiadania ostatniego słowa to śmiało.” – to sobie daruj.
  Pozdrawiam ANONIM2

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"