sobota
18
kwiecień
Imieniny:
Apoloniusz, Bogusław, Bogusława, Flawiusz, Gościsław

Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wspólne sprzątanie Przysietnicy i zbiórka elektrośmieci – mieszkańcy znów łączą siły

Opublikowano: 16 kwietnia, 2026 o 8:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Już w sobotę, 25 kwietnia, mieszkańcy Przysietnicy będą mieli kolejną okazję, by wspólnie zadbać o swoją miejscowość.

W tym roku inicjatywa zyskuje dodatkowy wymiar. Oprócz porządkowania przestrzeni publicznej, organizatorzy – na czele z sołtysem oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy – przygotowali również zbiórkę elektrośmieci. To doskonała okazja, by pozbyć się niepotrzebnego lub zużytego sprzętu elektronicznego w sposób bezpieczny dla środowiska.

Mieszkańcy mogą przynosić drobny sprzęt bezpośrednio do remizy OSP, natomiast w przypadku większych i cięższych urządzeń istnieje możliwość ich odbioru bezpośrednio z posesji – wystarczy wcześniej zgłosić taką potrzebę organizatorom.

Co ważne, dochód uzyskany ze zbiórki elektroodpadów zostanie w całości przeznaczony na wsparcie działalności miejscowej jednostki OSP. To nie tylko działanie proekologiczne, ale również realna pomoc dla strażaków ochotników, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do 12:00. Punktem zbiórki oraz startu będzie remiza OSP Przysietnica.

Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału. Wspólne działania na rzecz czystości i środowiska to nie tylko obowiązek, ale także doskonała okazja do integracji lokalnej społeczności.

Razem możemy więcej. Zadbajmy o naszą miejscowość i pokażmy, że los Przysietnicy nie jest nam obojętny — mówi sołtys Jan Tokarczyk.

Do zobaczenia w sobotę!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"