Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wspomnienie św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Dzisiaj „bisują”!

Opublikowano: Październik 13, 2019 o 6:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

Piękny człowiek, wielka osobowość – przede wszystkim przyjaciel Boga. Już w czasie pamiętnego pogrzebu kilka dni po jego odejściu z tego świata do domu Ojca lud Boży, mający zmysł wiary, wołał i pisał na transparentach: „Santo subito!”, co znaczy: „od razu trzeba ogłosić go świętym”. Wielki Święty Jan Paweł II prowadzi nas teraz w nieznane czasy kolejnych lat trzeciego tysiąclecia

Wczoraj (12 października) w Kinie Sokół odbył się niezwykły wieczór wspomnień o Świętym Janie Pawle II pt. „Urodziłem się by zmienić świat”. Scenariusz przygotowała pani Danuta Hejmej. Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną Parafii Miłosierdzia Bożego, zespół wokalny z Barcic, zespół taneczny PETRUS ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu i zespół regionalny KIYRPECKI z Łącka.

W ten wyjątkowy wieczór każdy z nas przypomniał sobie jak ważną osobą był Jan Paweł II i jak istotne jest jego nauczanie, zwłaszcza w obecnych czasach. On kochał i szanował każdego człowieka bez względu na wszystko, a współcześnie potrzeba nam właśnie ludzi dialogu.

Cała sala kina Sokół odśpiewała oazową pieśń „Barka”.

To wielki zaszczyt móc zaśpiewać Barkę dla Jana Pawła II. On zmienił świat i nadal go zmienia. Dzięki jego spuściźnie i nauczaniu oraz świętej postawie życia naprawdę mamy się do czego odnosić w naszej codziennościmówili mieszkańcy Starego Sącza, licznie zgromadzeni w Kinie Sokół – Papież zawsze był radosny, dlatego i my dziś spotykamy się razem, ciesząc się, że w Polsce narodził się tak zwyczajny, a jednocześnie niezwykły i święty człowiek.

Wszyscy, którzy nie zdążyli wczoraj do Kina Sokół, mogą dzisiaj (13.10.2019, niedziela) o godzinie 18:00 ponownie przeżyć niezwykły wieczór z Janem Pawłem II. Będzie „BIS”. Wstęp wolny. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a