Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wszyscy jesteśmy w kręgu oddziaływania. Koronawirus na Sądecczyźnie

Opublikowano: Lipiec 2, 2020 o 2:02 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Ponowne obostrzenia w Urzędzie Gminy w Łącku. Do wprowadzenia dodatkowego reżimu sanitarnego przymierza się także Urząd Miejski w Starym Sączu. To pokłosie koronawirusa, który błyskawicznie szerzy się w Powiecie Nowosądeckim. Zakażenia COVID-19 odnotowano już na terenie Miasta i Gminy Stary Sącz, Łącka czy Podegrodzia. Rośnie także liczba osób skierowanych przez Sanepid na kwarantanne.Większość przypadków COVID-19 to efekt wesela sprzed kilku tygodni w Nawojowej pod Nowym Sączem, w którym brały udział osoby zakażone koronawirusem.

Zamknięcie Urzędu w Łącku dla petentów to pokłosie informacji jaką otrzymaliśmy  –mówi wójt Gminy Łącko Jan Dziedzinafunkcjonujemy, ale z tymi wcześniejszymi rygorami sanitarnymi. Mieszkańcy muszą kontaktować się telefonicznie w celu umówienia spotkania. Działa też dziennik podawczy w postaci skrzynki wystawionej przed budynkiem urzędu. Rodzina naszego pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy jest objęta kwarantanną. Wszyscy znaleźliśmy się w kręgu oddziaływania koronawirusa.

Do przywrócenia reżimu sanitarnego i zamknięcia Urzędu dla petentów przymierza się także Gmina Stary Sącz -lawinowo rośnie liczba osób kierowanych na kwarantannę. W dniu wczorajszym było już 71 osóbkomentuje burmistrz Jacek Lelekbędziemy przyjmować petenetów na zasadzie pojedynczego wchodzenia do urzędu i telefonicznego umawiania się. Niestety sytuacja na terenie gminy zaczyna się komplikować, jeżeli chodzi o koronawirusa. Coraz więcej osób kierowanych jest na kwarantanne i coraz więcej osób czeka na badanie. 

Niepokojąca sytuacja jest także w Nowym Sączu. Zakażenia pojawiły się w placówce Poczty Polskiej przy ulicy Śniadeckich a także w niepublicznym przedszkolu i sądeckiej dużej firmie. Liczba osób kierowanych na kwarantannie rośnie. Sporo osób czeka też na badania. Obecnie badanie na obecność Covid wykonuje się po 7 dniach od kontaktu z potencjalnym zakażonym.

Statystki:

Powiat Nowosądecki:

29 czerwca  -64 potwierdzone przypadki

30 czerwca –87 potwierdzonych przypadków

1 lipca  –96 potwierdzonych przypadków

2 lipca -115 potwierdzonych przypadków.

Nowy Sącz

29 czerwca –31 potwierdzonych przypadków

30 czerwca- 33 potwierdzone przypadki

1 lipca –34 potwierdzone przypadki

2 lipca –38 potwierdzonych przypadków

Spośród 115 mieszkańców Sądecczyzny 30 osób to ozdrowieńcy, a 85 nadal choruje. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1792 osób.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a