Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wybudują Urząd Pracy w Nawojowej!

Opublikowano: 24 czerwca, 2018 o 7:05 am   /   przez   /   komentarze (4)

Aby zaoszczędzić w przyszłości, teraz trzeba wydać kilka milionów. Władze Powiatu Nowosądeckiego podjęły decyzję o budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy. Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Wstępny szacunkowy koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych.

Wiem, że kwota może wydawać się wysoka, ale przypomnę, że od wielu lat płacimy blisko pół miliona złotych rocznie za wynajem budynku przy ulicy Nawojowskiej. Tymczasem możemy wybudować obiekt, który będzie naszą własnością, na naszej działce i z dogodnym dojazdem dla mieszkańców Sądecczyzny –mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak

Nowy PUP ma powstać w Nawojowej. Powiat dysponuje tam dużą działką, dzięki czemu w projekcie znalazł się również parking dla 60 samochodów. Ale nie tylko urząd pracy ma się znaleźć w tym miejscu.

Na pewno sporo kierowców ucieszy się z faktu, że planujemy przenieść tam część Wydziału Komunikacji – dodaje starosta Marek Pławiak. – Mieszkańcy gminy Nawojowa, Łabowa, Krynica czy Muszyna nie będą musieli dojeżdżać do Nowego Sącza, aby załatwić sprawę. W Nawojowej będzie gdzie zaparkować, a z kolei w budynku przy ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu nie trzeba będzie stać w kolejkach, aby zarejestrować auto, bo sporo osób załatwi sprawę w Nawojowej. To optymalne rozwiązanie.

Dla tych, którzy twierdzą, że PUP będzie dla nich za daleko, starosta też ma argumenty.

Odległość pomiędzy obecną siedzibą PUP, a planowanym budynkiem to nieco ponad dwa kilometry – mówi. – Nie jest to więc żadna duża różnica, tym bardziej, że większość osób przyjeżdża do urzędu pracy samochodem. Po drugie – istnieje sprawna komunikacja autobusowa pomiędzy Nowym Sączem a Nawojową.

Co do kwoty inwestycji – władze Powiatu będą zabiegać o środki zewnętrzne na sfinansowanie części robót.

Fot. Wizualizacja budynku PUP w Nawojowej/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (4)

 • 24 czerwca, 2018 o 9:27 am Z pisu

  Szok

 • 24 czerwca, 2018 o 12:15 pm Nobel

  Żart.. każdy przecież wie, że instytucja taka jak Urząd Pracy nie powinna w ogóle istnieć. To jest zapewnianie pracy dla osób które tam pracują, w żadnym jednak z wypadku dla osób które pracy szukają.

 • 24 czerwca, 2018 o 3:33 pm zainteresowana

  Szaleństwo- po co ten Urząd a jeżeli już to przenieś tam Sadecki Urząd Pracy jak kiedyś było bez podziału na Miasto i Powiat. Tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze. Policzcie ile ludzi pracuje w PUP a ile miało pracować po podziale Urzędów wg. wcześniejszych zapowiedzi.A bezrobotnych nie przybywa jak mówią statystyki tylko ubywa. Więc się zastanowić trzeba.

 • 26 czerwca, 2018 o 12:59 am edwardo

  PiS – co to ma oznaczać?!POwiększać biurokrację to czysty kretynizm ekonomiczny! Dziękuję za taką dobrą zmianę!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a