Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wycieczki rowerowe ze Starego Sącza

Opublikowano: Wrzesień 7, 2020 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (6 września) w Powiatowej i Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej oficjalnie zaprezentowano mapę pt „Wycieczki rowerowe ze Starego Sącza”. W konferencji prasowej wziął udział nowosądecki radny oraz były członek zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Burmistrz Jacek Lelek i prof Marek Ryglewicz. 

-Zapotrzebowanie na turystykę rowerową jest ogromne –mówi prof Marek Ryglewicz, autor tras rowerowychzłożyliśmy wniosek do Starostwa Powiatowego w ramach konkursu „kocham Sądeckie” i powstał folder „wycieczki rowerowe ze Starego Sącza”. 

-Serce rośnie  –mówił Leszek Zegzdakiedy rozpoczynaliśmy budowę sieci ścieżek EuroVelo to w sposób naturalny liczyliśmy, że podłączą się do niego wszystkie gminy i nastąpi rozwój turystyki rowerowej. Stary Sącz jest absolutnie wzorowym przykładem pod tym względem, jeśli chodzi o ich wyobraźnie. Przygotowana oferta rowerowa jest najbogatszą ofertą na Ziemi Sądeckiej a nawet w Małopolsce. Nie mam do tego żadnych wątpliwości. (…) 

-Kilka lat temu miałem wrażenie, że Stary Sącz jest nieodkryty przez rowerzystów. Przez te ostatnie 5 lat stała się rewolucja. To co zostało zbudowane stworzyło zupełnie inną ofertę a taka publikacja pozwala zachęcić do większej aktywności –mówił burmistrz Jacek Lelek –Stary Sącz ciągle jest do odkrycia przez rowerzystów. Powstają nowe sklepy i wypożyczalnie rowerowe. Mamy już 3, więc jest to impuls do rozwoju. 

„Wycieczki rowerowe ze Starego Sącza” zrealizowało Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego w ramach Konkursu Kocham SĄDECKIE. W ramach projektu zostało wdrukowanych 1500 sztuk folderu/mapy zawierającego mapę, zdjęcia i opisy do 10 wycieczek. Dodatkowo opracowane zostało 10 plansz w dużym formacie A0 ( na każdej planszy jedna wycieczka. Foldery trafią do Starostwa Powiatowego oraz Starego Sącza i do różnych organizacji turystycznych. Autorem tras rowerowych oraz zdjęć jest Marek Ryglewicz.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a