Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wyrównują kostkę na Dąbrowskiego w Starym Sączu

Opublikowano: 16 marca, 2016 o 1:06 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Ulica Dąbrowskiego w Starym Sączu została całkowicie zamknięta dla ruchu. Trwają bowiem prace przy wyrównaniu kolein uniemożliwiających przejazd. Wykonuje je Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Starym Sączu.

Jak powiedział naszemu portalowi wiceburmistrz Kazimierz Gizicki –Prace potrwają do jutra. Są to prace kosmetyczne, gdyż całkowity remont będzie możliwy po wykonaniu prac związanych z  remontem i rozbudową budynku dla Ośrodka Pomocy Społecznej.

komisariat

 

Nowa siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej (były budynek komisariatu) będzie gotowa jeszcze w tym roku. Gmina już przygotowuje ekspertyzę techniczną oraz projekt modernizacji budynku, który zostanie wewnątrz przebudowany. Wymieniony zostanie dach oraz nowa elewacja i ocieplenie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to prace modernizacyjne ruszą w sierpniu.

O „poprawę” przejazdu i likwidację kolein wielokrotnie interpelowała przewodnicząca Osiedla 1000-lecia Anetta Majda i Radny Grzegorz Faron.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 16 marca, 2016 o 6:53 pm starosądeczanin

  Tylko dlaczego nie poprawia tego Zibud który spartaczył robotę,wramach gwarancji.Kostka zapadła się już w rok po położeniu.Gmina zapłaciła Zibudowi a teraz będzie płacić drugi raz.Widocznie bardzo lubi wydawać pieniądze.

 • 16 marca, 2016 o 6:59 pm Ss

  Trzymamy pana Gizickiego za słowo

 • 16 marca, 2016 o 9:44 pm Mieszkaniec

  Z jednej strony dobrze, że będzie to poprawione, ale z drugiej dlaczego nie zrobi tego firma, która pierwotnie to ułożyła. Trzeba kolejny raz wyłożyć pieniądze na coś, co poprzedni wykonawca zrobił byle jak. Zapewne gwarancja na tą drogę już minęła. Niestety ale w Starym Sączu często bywa tak, że jedna firma buduje, po roku jest do poprawki, ale włodarze nie reagują. Mija gwarancja i zatrudnia się nową firmę. Tak bardzo chyba się gminie nie przelewa. Można byłoby za takie pieniądze coś pożytecznego zrobić. Działanie takie jest raczej u nas powszednie, jak choćby droga do źródełka św. Kingi, czy drogi wykonane po budowie kanalizacji. Są i takie które nie potrzebowały nawet roku, żeby osiąść, popękać, Mimo to pewnie nikt się nie upomni, bo po co.

 • 16 marca, 2016 o 11:18 pm MIESZKANIEC

  A na sąsiedniej ulicy Kilińskiego też się kostka rozłazi , a chodnik do żródełka to super fuszerka !!!I CO ŻŁOTE CZASY BYŁEGO BURMISTRZA.

 • 17 marca, 2016 o 2:50 pm edwardo

  Sądzę że przy takich gospodarzach jak w Starym Sączu ,a także tych którym tak wszystko przeszkadza proponuję by te ulicę które są tak niedobrze ułożone przywrócić do stanu z XIX w.
  I tak usunąć te pseudokostki i i położyć klasyczne „dunajcoki” i będzie ok!! a także atrakcja turystyczna .Mało tego , nie trzeba będzie stosować zwalniaczy szybkośći samochodów.Nie wszystko co zamierzchłe jest złe-nawet szkolące.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"