Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wystartowali w biznesie z Powiatowym Urzędem Pracy i osiągnęli sukces!

Opublikowano: 18 lutego, 2017 o 9:48 am   /   przez   /   komentarze (9)

Podczas wczorajszej Gali Przedsiębiorczości rozstrzygnięto konkurs „Start w biznes z Urzędem Pracy”. IX edycja Konkursu odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego już po raz IX wyróżnił i nagrodził najlepiej i najprężniej rozwijające się firmy, które założyli bezrobotni mieszkańcy powiatu nowosądeckiego przy udziale dotacji z Urzędu Pracy. Swoją działalnością promują oni dobre praktyki  w zakresie przedsiębiorczości i udowadniają, że „chcieć to móc”.

I miejsce w konkursie „Start w biznes z Urzędem Pracy” zajęło Centrum Zoologiczne Zoosfera Pani Joanny Pulit. Firma prowadzi hotel dla zwierząt, rekreacyjne ćwiczenia psów oraz ich tresurę. Niecodzienną opcją jest świetlica dla czworonogów.  Uzupełnieniem oferty dla pupili są  zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z udziałem psów, a także dogoterapia. Dodatkową pasją właścicielki jest szkolenie psów ratowniczych dla jednostek poszukiwawczych Policji i Straży Pożarnej.

II miejsce zajęła F.H.U. Pomitello Violetty Romul-Pomietło. Teatr Nowy jest nowo powstałym miejscem na mapie kulturalnej Nowego Sącza oraz Małopolski. Został stworzony przez ludzi kochających teatr, ludzi kreatywnych, odważnych i młodych. Wspierany jest przez fundację Daj z siebie Wszystko na rzecz Kultury i Sztuki Sądecczyzny. Misją Teatru jest stworzenie nowego miejsca kulturalnego, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie.

III miejsce w konkursie zajmuje Paweł Mól, którego specjalnością jest podkuwanie koni. Pod jego opieką jest wiele koni z okolicznych stadnin. Pan Paweł jest członkiem Team Farriers of Małopolska, członkiem utworzonego w 2016 r. Polskiego Towarzystwa Podkuwaczy, które jest pierwszą tego typu organizacją na ziemiach polskich.

Cieszę się, że na Sądecczyźnie powstaje tyle nowych firm – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Ten region zawsze słynął z ludzi mądrych i pracowitych, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Zapewne decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej nie była łatwa, ale tutaj pomógł państwu Powiatowy Urząd Pracy. Prowadzenie firmy wymaga wielu poświęceń i zaangażowania, ale równocześnie pozwala na realizację swoich pasji. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym. Życzę dalszego rozwoju i samych sukcesów.

Spośród kilkudziesięciu firm, które zgłosiły się do konkursu, wybrano przedsiębiorstwa, które zostały założone w 2016 r. przez osoby bezrobotne po otrzymaniu od Urzędu Pracy  dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Przyznano również wyróżnienia.

Wśród wyróżnionych znalazła się Eco-wioska Grzegorza Farona. Jej atrakcją są namioty Tipi nawiązujące do kultury i tradycji amerykańskich Indian, która jest doskonałym przykładem życia w pełnej symbiozie z naturą. Firma Pana Grzegorza zajmuje się sprzedażą własnych ekologicznych produktów z uprawy prowadzonej w systemie rolnictwa zrównoważonego.

Wyróżnienie otrzymuje także Ewelina Kruczek – Kompleksowe usługi pogrzebowe „NEKROLOG”, specjalizująca się w organizowaniu i obsłudze uroczystości pogrzebowych zarówno tradycyjnych jak i kremacyjnych.

Kolejne wyróżnienie otrzymuje Beata Zadrożna właścicielka Firmy Casablanca, która oferuje kompleksowe organizowanie wesel, warsztaty z rękodzieła, oprawę i renowację zdjęć, a także obrazów oraz videofilmowanie.

Wśród wyróżnionych firm znalazła się także Pracownia Artystyczna AMO ORI Dominiki Maciejowskiej, która oferuje unikatową biżuterie zawierającą w sobie spersonalizowane elementy w postaci odcisków wybranych części ciała ukochanych osób lub zwierzaków.

Wyróżnienie otrzymuje także Wiesław Mirek „Glass-bud”, który zajmuje się wykonywaniem pod zamówienie witraży montowanych w drzwiach, oknach, świetlikach, lamp witrażowych oraz różnego rodzaju pamiątek, prezentów firmowych, przedmiotów dekoracyjnych, statuetek. Firma używa tylko polskich produktów, stawia na jakość i oryginalność.

Wyróżniona została także firma Gorzata Fashion Design Małgorzaty Łęczyckiej. To Pracownia powstała z myślą o współczesnej modzie, odrzucającej masowy konsumpcjonizm. Wyjątkowym atutem tej pracowni jest autorska metoda ręcznego nanoszenia wzorów na materiały. Za pomocą matryc wykorzystywanych z upcyclingu tworzone są niepowtarzalne i unikatowe kolekcje ubrań.

W Gali Przedsiębiorczości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu – Franciszek Kantor i Marian Ryba, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch z wiceprzewodniczącym Janem Gomółką. Przybyli także: senator Stanisław Kogut, poseł Andrzej Czerwiński i radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

Galę prowadził Andrzej Zarych – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a nad całością czuwała, wraz z pracownikami, Teresa Klimek  – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Komentarze (9)

 • 18 lutego, 2017 o 10:21 am pis

  Napiszcie ile osob wzielo dotacje na sztuke i zlikwidowalo dzalalnisc. Marnotrawienie pieniedzy. URZEDY PRACY DO LIKWIDACJI.

 • 18 lutego, 2017 o 11:44 am STAROSĄDECZANIN

  i chory chłop na władze

 • 18 lutego, 2017 o 2:10 pm Anonim

  A gdzie można kupić ekologiczne produkty P Farona

 • 18 lutego, 2017 o 2:11 pm Anonim

  Gdzie moża kupić ekologiczne produkty p Grzegorza

 • 18 lutego, 2017 o 2:29 pm Anonim

  Gdzie można kupić produkty p Grzegorza ?

 • 18 lutego, 2017 o 10:06 pm Andre Lefebre

  „Hotel dla zwierząt ćwiczenia rekreacyjne dla psów” hehehe. Jakie czasy takie biznesy. Ogłupieni eurokolchoźnymi frazesami biedni ludzie są przekonywani że dobrze jest wydać swoje pieniądze zamiast na własne dzieci na przechowanie kota albo na przysiady wykonywane przez kundla wzmacnaijące jego plecki ….hehehehe szkoda słów, a urzędasy dumnie wydają odebrane innym podatnikom pieniądze na wspieranie podobnych głupot. Urzędasów rozumiem im i tak wszystko jedno – wydają w końcu nie swoje. Dodatkowo jak jest szansa na imprezkę w godzinach pracy ? To czemu nie hehehehe

 • 19 lutego, 2017 o 12:14 am Anonim

  lanie wody

 • 19 lutego, 2017 o 12:13 pm ARTSS

  KAŻDY SPOSÓB NA ZAROBEK JEST DOBRY CO BOLI CIE ZE UDAŁO SIE KOMUŚ TO TAK SAMO JAK KSIĘŻA TEŻ ZBIERAJĄ KASĘ ZA NIC

 • 19 lutego, 2017 o 5:18 pm Tomasz

  Zgodnie z twoją teorią mogą nagrodzić nawet pomysł ścianki wspinaczkowej dla chomików albo kostarkę do lodu dla pingwinów idź pan w d…z taką teorią

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"