Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wystartowało Forum Ekonomiczne. Beata Szydło Człowiekiem Roku w Krynicy

Opublikowano: 6 września, 2017 o 7:23 am   /   przez   /   komentarze (17)

Od wczoraj Krynica jest politycznym centrum Polski. Ruszyło właśnie Forum Ekonomiczne, które przyciąga szefów państw, polityków, samorządowców i przedsiębiorców z różnych części Europy. Nie mogło też zabraknąć gospodarzy Powiatu Nowosądeckiego. Na Forum pojawili się: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk oraz członkowie Zarządu: Franciszek Kantor i Marian Ryba.

Co roku na Forum Ekonomiczne przyjeżdża kilka tysięcy gości, którzy wyrażają swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie. Na tegoroczne Forum zaplanowano sześć sesji plenarnych, ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat oraz prezentacje narodowe i regionalne.

Forum przyciąga na Sądecczyznę wielu znamienitych gości – mówi starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że ta międzynarodowa impreza od początku odbywa się w perle uzdrowisk – Krynicy Zdroju. Przez te kilka dni toczone są tutaj ważne polityczne rozmowy i wymieniane poglądy, a także zawierane sojusze gospodarcze. To ważne miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. To jednocześnie świetna okazja do promocji naszego regionu.

W Krynicy gościł m.in. prezydent RP Andrzej Duda, który wziął udział w sesji plenarnej „Niedokończona integracja a aspiracje krajów europejskich”. Dyskutowano też o planach odbudowy wzrostu w Unii Europejskiej oraz o tym, jak odnieść sukces w biznesie. Wśród gości Forum można było spotkać oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beata Szydło, ministrów poszczególnych resortów, szefów międzynarodowych firm i sportowców.

Premier Beata Szydło wygrała w głosowaniu z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem Forum w Krynicy był typowany na zwycięzcę plebiscytu.

Statuetkę wręczył marszałek Sejmu Marek Kuchciński. – To jest nagroda za to kim jest premier rządu Rzeczpospolitej. Vaclav Havel, Victor Orban, czy Jarosław Kaczyński wiedzieli, że ich państwa potrzebują zmiany. I mieli odwagę te zmiany realizować. Jest to nagroda za odwagę i konsekwencję – powiedział marszałek Kuchciński.

Beata Szydło to dopiero druga kobieta w historii, której kapitału przyznała nagrodę. W 1999 r. nagrodę dostała Hanna Gronkiewicz – Waltz, wtedy już wieloetnia prezes Narodowego Banku Polskiego. Obecna prezydent Warszawy nagrodę dostała w 1999 r. razem z ówczesnym premierem Ukrainy i późniejszym prezydentem tego kraju Wiktorem Juszczenko.

Głosowanie nad wyborem laureata nagrody jest tajne i członkowie kapituły – rady programowej Forum Ekonomicznego –  nie wiedzą, jak głosują inni. W jej wchodzą 33 osoby  z różnych środowisk i o różnych sympatiach politycznych, m.in. Marek Kuchciński, Piotr Gliński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Aleksander Kwaśniewski, Rafał Trzaskowski, Janusz Steinhoff, ale też publicyści, np. Paweł Lisicki, czy Jacek Karnowski.

Forum potrwa do najbliższego czwartku.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sacz

Komentarze

Komentarze (17)

 • 6 września, 2017 o 8:24 am Sara

  Wśród gości samo Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

 • 6 września, 2017 o 10:17 am Anonim

  Uważajcie na auta bor. Chyba że ktoś ma Seicento więc jest git.

 • 6 września, 2017 o 11:42 am konrad

  SARA za komuny a póżniej za PO to dopiero było towarzystwo wzajemnej adoracji oni do tego czasu nie mogą przestać się wielbić …… czyż nie tak !!!!!!!!!!!!

 • 6 września, 2017 o 1:39 pm Sara

  Konradzie nie wiem co było za komuny napisz jak wiesz z autopsji ?

 • 6 września, 2017 o 2:54 pm Bryjowiak

  KONRAD wielbicielu pIs-aru wystarczy, że ty ich wielbisz… Szykuj słomę do butów i gotuj się do miesięcznicy..

 • 6 września, 2017 o 4:07 pm Anonim

  Panią premier oklaskuje cały rząd , dziękuje jej Pan Kuchciński ona dziękuje panu prezesowi Kaczyńskiemu czy to nie jest uwielbieni ?

 • 6 września, 2017 o 10:16 pm edwardo

  KONRAD- naPiSałeś prawdę-nawet nie określiłeś się jaką preferujesz opcję POlityczną,a mimo tego zostałeś w sPOsób barbarzyński zaatakowany POprzez lewaków z POrtalu.Dobre masz sPOjrzenie na sprawy polskie–CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !!!

 • 7 września, 2017 o 6:42 am Anonim

  To forum miało być odpowiednikiem Davos,a w tym roku z ekonomią przestało mieć cokolwiek wspólnego-stało się mszą i podłożem dla mafii. Dobrze ,że prezydenci zachodniej Europy nie przyjechali.

 • 7 września, 2017 o 7:38 am konrad

  Bryjowiak; Nie jestem niczyim wielbicielem ! Patrzę na to co robią dla Polski w porównaniu z PO PSL !! a gdyby w katastrofie smoleńskiej zginął twój brat ,siostra , żona, lub twój wykształcony ale krewny to też byś tak pisał ???? więc kto ma słomę w butach , a jak nie masz szacunku do ludzi … to jesteś ZEREM i nie wypowiadaj się w ten sposób .bo samemu sobie ubliżasz !!!A czy ty 1 listopada nie idziesz na cmentarz zaświecić świeczkę na grobach krewnych i znajomych ??? , a oni to robią co miesiąc…..i wolno im a nawet chwała im za to !!!!!! Nawet zwierzę jak spotka inne martwe zwierzę to nie pluje na niego tylko popatrzy chwilę i idzie w swoją stronę ! dlaczego ludzie są gorsi od zwierząt ???

 • 7 września, 2017 o 8:08 am Anonim

  To niech to robią co miesiąc na cmentarzach ,a nie parady za pieniądze podatników.mnie nikt nie płaci za to ,że chodzę na groby najbliższych.Robię to w ciszy i skupieniu,tak to powinno wyglądać.Właśnie pis znęca się nad tym którzy ich nie popierają i dlatego są gorsi od zwierząt i jak najszybciej trzeba wyplenić tą zarazę ,ale już niedługo……

 • 7 września, 2017 o 8:15 am Anonim

  Każdy z nas jak nie stracił to kiedyś straci kogoś ukochanego i jak wygląda żal i żałoba wie lub się dowie nie mieszaj tego z polityka i nie odkrywaj „ameryki ” od nowa i tak ogólnie daj na luz ” będziesz zdrowszy Konradzie

 • 7 września, 2017 o 9:47 am Anonim

  A i pan starosta na zdjęciach taki ładniutki… Mogli mu chociaż człowieka powiatu przyznać

 • 7 września, 2017 o 12:47 pm kon....

  Anonim 1; na pewno by robili gdyby te szumowiny nie przeszkadzali ! … nie rozumiem po co to robią .Oddawanie czci w pojedynkę to coś innego niż w kilka tysięcy … tego nie da zrobić w ciszy … i komu to ma służyć ? takie cyrki jak te oszołomy wyprawiają ! . chcą iść całą dużą grupą to niech idą ,przejdą i pójdą będzie spokój po co ich blokować ! A tak prawdę mówiąc to idż do dobrego lekarza nim będzie za póżno !!! Anonim 2 co to jest żal to ja wiem , i nie mieszam niczego z polityką .. tak to widzę i czuję ,a o moje to się nie martw bo jestem ciągle na luzie i czuję się wspaniale i żaden idiota ani oszołom nie wyprowadzi mnie z równowagi …. tobie też życzę takiego spokoju !!!!!

 • 7 września, 2017 o 5:08 pm Oszołom i Idiota

  Powiało stoickim spokojem od Konrada

 • 7 września, 2017 o 6:18 pm Anonim

  Edwardo ty tez kufaje i gumowce i 10 do warszawy

 • 9 września, 2017 o 6:10 pm edwardo

  KONRAD–nie daj się zakrzyczeć tym lewackim POmiotom.Wiem-kochasz POLSKĘ i kieruj się tym azymutem !!!
  Ci co wyPISują brednie w moim kierunku niech się zgłoszą na szkolenie do; donosiciela Boni.prez. rudy,Bul itd.
  Sprawy grabieży POLSKI są na ukończeniu!!! CHWAŁA NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ !!!

 • 10 września, 2017 o 11:20 pm #kiedyśtutajwrócę

  Jak nie piję, tak z Tobą Anonim napił bym się z przyjemnością.
  Fajnie że w tym zdewociałym miasteczku są jeszcze zdrowo myślący Ludzie.
  Pozdrawiam.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"