Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wzruszające Jasełka Podopiecznych Gniazda i Przyjaciół. Pełna integracja!

Opublikowano: 18 grudnia, 2023 o 7:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

To był magiczny wieczór…pełen wzruszeń, kolędowania i optymistycznych życzeń. Tłumy w kinie Sokół a na scenie Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo oraz Przyjaciele czyli uczniowie z miejscowych szkół. Pełna integracja.

17 grudnia 2023 roku w Starym Sączu odbyła się premiera Jasełek w wykonaniu podopiecznych oraz wolontariuszy tworzących Teatrzyk Integracyjny Gniazda pod kierunkiem pani Urszuli Sznajder. W programie wykorzystano piękne kolędy Jana Joachima Czecha.

Młodzi i nieco starsi aktorzy zaprezentowali przedstawienie, które wywołało wzruszenie i uśmiech na twarzach gości tak licznie zgromadzonych w kinie Sokół. Przedstawienie było -po raz kolejny- okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby i prawa osób z niepełnosprawnościami oraz do przełamywania stereotypów i barier społecznych. Takie wydarzenia promują równość, tolerancję i szacunek dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich zdolności czy ograniczeń. Przypominają, że każdy człowiek ma prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

Na samym początku zaprezentowały się także młode baletnice ze Studia Artystycznego Etiuda. Potem było wspólne kolędowanie, które poprowadziła Magdalena Bielak.

Współorganizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna a także Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari. Patronat medialny objął nasz portal Starosądeckie.info

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"