Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wyremontują Trakt św. Kingi

Opublikowano: 20 marca, 2019 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych ma być kołem zamachowym dużych inwestycji w gminne drogi.

Ostatnią Sesję Rady Miejskiej Starego Sącza zdominowały sprawy komunikacji, a to za sprawą Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycji drogowych w gminie i wizycie na sesji Posła na Sejm RP Arkadiusza Mularczyka, który przedstawił kwestie związane ze stanem prac projektowych kluczowych dla Sądecczyzny inwestycji: linii kolejowej Podłęże – Piekiełko i drogi „Sądeczanki”.

Tradycyjnie sesję rozpoczęło sprawozdanie burmistrza i temat inwestycji. Burmistrz Jacek Lelek przybliżył krótko Fundusz Dróg Samorządowych (dla województwa małopolskiego prawie 300 mln zł), nową inicjatywę rządu, dzięki której można będzie realizować również zadania wieloletnie.

– To oczekiwana zmiana – podkreślał burmistrz – Dotychczas nawet duże inwestycje trzeba było zamknąć w ciągu jednego roku, a pospiech nie sprzyjał czasem racjonalnym wydatkom, a inwestycje kończyły się późną jesienią. Korzystając z obecności pana posła muszę podkreślić, że jest to bardzo dobry program i samorządy wiążą z nim duże nadzieje. Stary Sącz bardzo aktywnie korzystał z wcześniejszych programów, najaktywniej w województwie.

Z Funduszu Dróg Samorządowych jeszcze w tym roku uda się dokończyć przebudowę ul. Trakt św. Kingi. Na wysokości stadionu Sokoła ulica zyska chodnik (rów wzdłuż muru klasztornego zostanie przykryty płytami), oświetlenie i nową nawierzchnię.

– Przygotowujemy także dokumentację do złożenia wniosku do tego funduszu na budowę drogi na Targowisko wraz z budową mostu na Potoku Przysietnickim (745 800 zł) i budowę drogi na Jachlówkę w Gaboniu wraz z zabezpieczeniem koryta potoku ( 523 200 zł)

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a