Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Żal Ci złotówkę to zapłacisz stówkę

Opublikowano: Grudzień 30, 2015 o 9:36 am   /   przez   /   komentarze (27)

Żal Ci złotówkę to zapłacisz stówkę -chciałoby się rzec do wszystkich kierowców bezmyślnie parkujących na zakazie. Nie ma dnia by Policjanci nie podejmowali interwencji w centrum Starego Sącza.

Jak się okazuje, złotówka za płatny parking na płycie starosądeckiego Rynku to za dużo dla wielu mieszkańców i przyjezdnych. Wykorzystują więc okazję i parkują wzdłuż sklepów. Tam obowiązuje zakaz, z małym wyjątkiem zaopatrzenia. Policjanci wielokrotnie podejmują interwencje i zgodnie z taryfikatorem „wlepiają” 100 zł i 1 pkt. I nie pomagają tłumaczenia, że zatrzymaliśmy się dosłownie na chwilę.

Miejsc parkingowych na płycie starosądeckiego Rynku nie brakuje. Czym kierują się mieszkańcy parkując na zakazie? Wygodnictwem, skąpstwem a może w ten sposób demonstrują chęć bezpłatnego parkingu na Rynku. Tak czy inaczej drogo ich to będzie kosztować, bo policjanci są „nieugięci” i wlepiają mandaty praktycznie codziennie. A sprawa bezpłatnego parkingu także pozostawia wiele do życzenia, bo włodarze z takiej możliwości nie skorzystają. Wszak to kura znosząca „złote jajka”

Dochód z opłat parkingowych to ponad 80 tys. zł rocznie. Z tego 30 tys. to koszty utrzymania, a pozostałe 50 tys. „wydawane” jest na różnego rodzaju inwestycje.

Zatem to, czy kierowcy wolą zapłacić stówkę niż złotówkę pozostawiamy do indywidualnego przemyślenia.

 

fot. Czytelnik

 

Komentarze

Komentarze (27)

 • Grudzień 30, 2015 o 10:26 am marian

  mam nadzieje ze policja będzie tak samo dawać mandaty koło kina na osiedlu koło kościoła koło szkoły itd itd a nie tylko po rynku szaleć bo trzeba płacić za beznadziejnie wykonany parking na rozpadającym się rynku. Oj trzeba chyba zacząć robić zdjęcia i wysyłać je gdzie trzeba.

 • Grudzień 30, 2015 o 11:09 am JiMi

  Karac,karac i jeszcze raz karac bo jakim prawem jedni parkuja na plycie rynku i placa za parking a inni niedosc ze nie placa parkingu to jeszcze stana na zakazie.Swiete krowy czy co!? Karac i to nie 100 zl. tylko 500 zl. bym im wlepil.

 • Grudzień 30, 2015 o 11:13 am martinos

  na zdjeciu policja tez na zakazie

 • Grudzień 30, 2015 o 11:28 am Mieszkaniec SS

  A ciekawe dlaczego POLICJA nie karze mandatami właścicieli notorycznie stojących samochodów na ul.Braterstwa Ludów ???? ( tam też jest zakaz ) . Bezmyślni właściciele tych samochodów blokują połowę ulicy ! Na koniec dodam , że właściciele tych aut stoją pod własnymi domami a że maja bardzo małe podwórko i garaż to nie chce im się wjeżdżać tylko blokują przejazd na jednej z głównych dróg w Starym Sączu !! Kpina !!

 • Grudzień 30, 2015 o 11:42 am ada

  Kolo kina glownie na Szewskiej zakaz jest ale Krowy parkuja mimo to ze 50 dalej jest duzy parking.Dlatego niech policja wali mandaty,niech sie naucza przestrzegac przepisow drogowych.No chyba ze 100 zl to dla nich pikuś

 • Grudzień 30, 2015 o 11:47 am Anonim

  Policja podejmowała w tym czasie interwencję. 3 samochody i 3 mandaty a parking na płycie prawie pusty!

 • Grudzień 30, 2015 o 11:50 am Marcin

  30.000 podzielić na 12 miesięcy daje nam 2.500 zł miesięcznie. Czyli te dwie osoby pracują poniżej minimalnej stawki albo na śmieciówkach. Płaca minimalna w 2015 wynosi 1.286,16 zł netto na pracownika nie wliczając ubezpieczenia ZUS itd. Hmm.

 • Grudzień 30, 2015 o 11:52 am Marcin

  Nie włączone sygnały podczas interwencji=mandat za złe parkowanie

 • Grudzień 30, 2015 o 12:00 pm mikser

  Mieli włączone sygnaly choc na zdjeciach tego nie widac. Robiłem to wiem

 • Grudzień 30, 2015 o 12:01 pm julia

  Niekoniecznie. Mogą pracowac na pół etatu, bądż dorabiac do emerytury;)

 • Grudzień 30, 2015 o 12:16 pm Anonim

  Już nie raz tu pisałem, że parking na Rynku powinien być darmowy i przyniosło by to więcej korzyści niż strat. Odciążyło by to uliczki wokół rynku – 11Listopada, Staszica, Jagiellońską, Królowej Jadwigi, Morawskiego – bo większość woli poszukać miejsca niż płacić tą złotówkę często nie za 1h postoju, tylko 15 minut, a czasem i mniej. Do tego panom Policjantom należy zwrócić uwagę, że interwencje w sprawie parkowania na zakazach, skrzyżowaniach, czy pasach powinni podejmować wobec wszystkich i na terenie całego miasta, a nie gdy ktoś zadzwoni i zgłosi, bo najczęściej z tego co widzę są – na Rynku, albo na Partyzantów pod LO. A punktami o wiele bardziej zagrażającymi bezpieczeństwu są np. skrzyżowanie Staszica z Królowej Jadwigi czy Jagiellońskiej z 3 maja, czy sam wyjazd z Jagiellońskiej na Batorego (parkujące samochody wręcz na środku skrzyżowania bardzo skutecznie ograniczają widoczność). Wspomnieć też trzeba o Nowej i parkowaniem pod cmentarzem gdzie nie raz na tym małym parkingu jest miejsce i można by normalnie zaparkować, ale nie – lepiej stać na ulicy! Kolejny bubel płatny parking pod kinem – po co? I zwrócę jeszcze jedną uwagę – niech nikt mieszkańcom nie wmawia że te 80tys.zł to nie wiadomo ile, i że budżet gminy by się załamał.

 • Grudzień 30, 2015 o 12:16 pm Anonim

  Udostępnić parking na płycie za darmo, przecież podatki płacimy !

 • Grudzień 30, 2015 o 2:19 pm mm

  Bardzo dobrze, niech dają mandaty ale wszystkim i wszędzie. Braterstwa Ludów, Sobieskiego na chodniku, uliczki i skrzyżowania wokół rynku. O każdej porze dnia i nocy w tych miejscach jest kasa do zgarnięcia. Schylcie się po nią Policjanci bo mam wrażenie że niektórzy notorycznie parkujący na zakazie czują się do tego uprawnieni.

 • Grudzień 30, 2015 o 6:22 pm JB

  Policja na rynku daje mandaty tym osoba ktorym policji nie pasuja ,a reszta odjezdza bez mandatow . A policja ma byc sprawiedliwa

 • Grudzień 30, 2015 o 7:35 pm JOANNA

  Najwyższy czas poruszyc tą sprawe .My jako mali przedsiębiorcy z Rynku,pisaliśmy prośbe do p,burmistrza o zniesienie opłat parkingowych, Ale jak to awykle jest burmistrz odmówi łzasłaniając się dochodem z parkingu.
  Pytam więc- na co są wydawane pieniądze z płacenia co roku za obrót alkoholem z każdego sklepu,
  Są to ogromne pieniądze i nikt tego nie rozlicza.
  Burmistrzowi zależy aby zniszczyć mały kapitał i rodzimych kupców,

 • Grudzień 30, 2015 o 7:45 pm Marcin

  No to masz niesamowitego farta:) Co do nanosekundy Bo światła dachowe niebieskie błyskają na zmianę:)

 • Grudzień 30, 2015 o 9:51 pm Anonim

  Nasza policja polubiła od jakiegoś czasu łapać i karać kierowców wracających najprawdopodobniej z pracy o godz 23. którzy na kilka sekund zatrzymują się na przystankach żeby kupić coś tam na szybciocha w sklepie. wspomnę że nie ma wtedy żadnego ruchu na drodze, a w dzień wszystkie boczne uliczki są nie przejezdne.

 • Grudzień 30, 2015 o 10:13 pm Anonim

  Odnowiono parking koło dawnego klubu omen,i co z tego? jest tylko kilka miejsc parkingowych i po ich zajęciu reszta parkuje na tym nowym chodniku,nawet na zakręcie,uniemożliwiając przejazd obok klubu fitness. Nie mówiąc już o tym że niektórzy ( zauważyłam że dwa razy w tygodniu podczas lekcji tańca w klubie prawie zawsze ten sam samochód) parkują nie tylko na chodniku ale pakują się aż na trawnik który dopiero co był zasiany! ciekawe czy na swoim podwórku też tak robią???

 • Grudzień 30, 2015 o 10:22 pm OBSERWATOR

  Ja tam mogę zaplacic ale za godzine postoju a nie za 5 minut tyle samo co za godzne no i zmienić gościa i jego coreczke bo sa bardzo chamscy

 • Grudzień 30, 2015 o 10:38 pm Daro1

  Płatny parking koło kina -po co? A choćby nawet po to żeby ten Pan co tam stoi miał miejsce pracy !!! Proszę zobaczyć jak tam jest zawsze czysto !Zimą odśnieża latem zamiata ,petentów do gminy skieruje! Same pozytywy.

 • Grudzień 30, 2015 o 10:43 pm Daro1

  Zapomniałem dodać że z resztą komentarza się zgadzam.

 • Grudzień 30, 2015 o 10:50 pm marian

  Brawo właśnie to jest problem i w starym sączu jest to problem nagminny masz gdzie możesz ale w mi się nie chce i co mi zrobicie. Dostali by raz drugi po 100zł to by się zachciało parkować u siebie tym bardziej że nikt im wjazdu nie zastawi bo jest zakaz

 • Grudzień 30, 2015 o 10:57 pm arturss

  Ludzie każdy ma telefon wyposażony w aparat chyba to standard jest teraz robić zdjęcia i wysyłać na komisariat i tyle pomóc trochę poświęcić chwile krótką. Może coś to da. Bo 1zł naprawdę jest niewiele a jeśli ktoś codziennie parkuje na rynku zresztą jak ja sam kupuje abonament 50zł na miesiąc połowa mandatu i jest ok. A czemu płatne nie za free a może właśnie dla tych ludzi którzy dziś marzną odśnieżają i dbają o porządek. Mowa o 1zł a nie o 7 czy 8 jak nad morzem.

 • Grudzień 31, 2015 o 12:55 pm Mieszkanka

  Pierwsze 15 MIN powinno być bez płatne bo dlaczego ja mam płacić złotówkę idąc tylko po chleb.Chleb 2.70 i parking 1 zł to już daje 3.70 czy to nie chore???

 • Grudzień 31, 2015 o 3:26 pm oli

  Jak masz problem z zapłaceniem to zaparkuj auto 200m dalej zupełnie za darmo. Gdzie? Choćby na parkingu pod kościołem, gdzie zawsze jest miejsce. Za wygodę trzeba zapłacić.

 • Grudzień 31, 2015 o 4:34 pm m165

  Co do parkingu płatnego na rynku w Starym Sączu, pomijając chamstwo pana parkingowego, który chyba nie wie na czym jego praca polega,pojawia się pytanie dlaczego on nie ma kasy fiskalnej tak jak ma to Pan przy kinie? czy gdyby była kasa dało by się zarabiać na lewo? kiedyś poproszony o paragona za parkowanie powiedział zebym szedł do urzędu gminy, w niezbyt miły sposób. sam parking jesli to taka wielka ujma dla budżetu gminy niech zostanie płatny, ale nie za pomocą bloczków które można wydrukować w domu

 • Grudzień 31, 2015 o 5:38 pm waldus

  Widocznie parking koło kina jest bardziej dochodowy niż rynek jeżeli tam nie ma kasy lub może trzeba się tą kasą w urzędzie z kimś podzielić bo panu z rynku trzeba wierzyć na słowo że tyle wziął od parkujących.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a