Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Zapisy na szczepienia w grupie „zero” wydłużone do 14 stycznia br. Jak się zgłosić, gdzie się zaszczepić?

Opublikowano: 11 stycznia, 2021 o 9:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jeszcze przez tydzień – do 14 stycznia br. – szpitale węzłowe zbierają dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w grupie „zero” w specjalnie przygotowanych placówkach. To m.in. pracownicy domów pomocy społecznej. Jak się zgłosić? Gdzie można się zaszczepić? Odpowiadamy.

Do 14 stycznia br. trwają zgłoszenia priorytetowej grupy „zero” do szczepień przeciw COVID-19. Osoby chętne do szczepienia powinny zgłosić się do pracodawcy i wypełnić oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Pracodawca wybiera szpital węzłowy i przekazuje zbiorcze zestawienie chętnych do wybranego szpitala.

Kto należy do grupy „zero”?

W Polsce w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem z racji swoich zawodowych obowiązków. To:

  • pracownicy szpitali węzłowych,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych
  • rodzice hospitalizowanych wcześniaków.

Ważna informacja! Do grupy „zero” zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).

Mapa punktów szczepień

Na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie udostępniona została mapa z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju z podziałem na województwa. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Dzięki mapie szybko i łatwo można wyszukać najbliższy punkt szczepień.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

Wiarygodne informacje o szczepieniach

Miejscem w sieci, którym znajdują się oficjalne i prawdziwe informacje na temat szczepień znajda Państwo pod adresem www.gov.pl/web/szczepimysie. Tu znajdują się najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Uruchomiona została również specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia. Jest przeznaczona dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Infolinia: 989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a