Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Na zdrowie. Forum Subregionalne w Podegrodziu

Opublikowano: Luty 10, 2017 o 10:34 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Dziś w Podegrodziu odbyło się VIII Forum Subregionu Sądeckiego. Podczas posiedzenia uzgodniono wykaz projektów uprawnionych do składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu, dotyczącego infrastruktury ochrony zdrowia o znaczeniu subregionalnym.

Głosowano nad 19 projektami. Jeden z nich odrzucono. Pozostałe zakwalifikowano do oceny merytorycznej, która otwiera drogę do ich ewentualnego dofinansowania i realizacji. Wśród nich jest proponowany przez Powiat Nowosądecki projekt zwiększenia dostępności do usług zdrowotnych przez szpital w Krynicy-Zdroju poprzez zakup dla tej placówki nowoczesnego sprzętu.

Dofinansowanie w ramach  Subregionalnego Programu Rozwoju cieszyło się i cieszy nadal dużym zainteresowaniem. Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, zachowanie i ochrona środowiska, wspieranie zrównoważonego transportu, walka z ubóstwem i dyskryminacją to tylko niektóre obszary, w których podmioty z naszego subregionu realizowały w ubiegłym roku 383 projekty z dofinansowaniem na poziomie 1,1 mld złotych.

Przypomnijmy, że Subregion Sądecki tworzą: miasto Nowy Sącz oraz powiaty: nowosądecki, gorlicki i limanowski. Fora subregionalne tworzą przedstawiciele samorządów terytorialnych, jednostek naukowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania i innych jednostek z terenu danego subregionu. Forum subregionalne ma status gremium o charakterze opiniodawczo-doradczym w zakresie spraw dotyczących rozwoju danego subregionu, szczególnie w pracach nad przygotowaniem oraz realizacją Subregionalnego Programu Rozwoju.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • Czerwiec 11, 2017 o 1:45 pm elomeneol

    super jest

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a