Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ziarnka Gorczycy dla Ludzi Wielkiego Serca!

Opublikowano: Luty 3, 2018 o 2:43 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Mały Robinson i Fundacja Będzie Dobrze ze Starego Sącza– w kategorii firm oraz Zygmunt Wolak i Paweł Cieślicki, prezes Barciczanki w kategorii osobowość – to laureaci tegorocznej edycji sądeckiego plebiscytu Ziarnko Gorczycy. Statuetki przyznano podczas uroczystej gali w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Statuetkę dla fundacji Będzie Dobrze odebrała prezes Anna Pych. – Na pierwszym miejscu stawiamy pomoc dzieciom chorym, najbardziej potrzebującym i biednym rodzinom –mówiła prezes fundacji -Wspieramy też zdolną młodzież np. przez programy stypendialne. Podkreśla, że nie zależy im na uznaniu, bo to co robią, robią z dobrego serca od kilku dobrych lat a teraz będą to robić z jeszcze większym zapałem.

Osobowością roku 2018 został Paweł Cieślicki, prezes klubu sportowego w Barcicach, który współpracuje z Polonią na wschodzie, na przykład w Iranie i Kazachstanie. Udało mu się wyremontować 32 nekropolie na szlaku gen. Andersa.

Jestem praktycznie 30 lat poza krajem i współpracujemy  ze wszystkimi Poloniami m.in. w Kazachstanie, Uzbekistanie, centralnej Azjimówi Paweł CieślickiDwa miesiące temu zaprosiłem do mojej posiadłości w Zakopanem grupę 60 osób z Mińska na Białorusi. jako prezes Barciczanki udało mi się doprowadzić do wybudowania pięknych obiektów wraz z gminą i miastem Stary Sącz. Ciągle staram się pomagać.

Plebiscyt Ziarnko Gorczycy zorganizowano w Nowym Sączu po raz 19. Co roku imprezie towarzyszy szczytny cel. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na rozbudowę sądeckiego hospicjum.

W tym roku do Ziarnka Gorczycy nominowani zostali także: Barbara Emelmuller -Generaux, Dariusz Popiela, Rafał Stanuszek, w kategorii Osobowość 2018. Z kolei w kategorii Organizacji: Stowarzyszenie Sądecki Elektryk Nowy Sącz, Park M Stary Sącz i Owoc Łącki. Wszyscy nominowani otrzymali pamiątkowe grawertony.

fot. Damian Radziak/Kamil Polakiewicz

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a