Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Złote Gody w Starym Sączu. Medale Prezydenta za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Opublikowano: Listopad 8, 2018 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

7 listopada 2018 r. w Domu Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia „Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 31 par świętuję w tym roku Złote Gody. Na miłą i podniosłą ceremonię zaprosił burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki,  przewodnicząca rady miasta Ewa Zielińska i kierowniczka starosądeckiego Urzędu Stanu Cywilnego Alfreda Wastag. 

Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą celebrował proboszcz parafii św. Elżbiety w Starym Sączu ks Matek Tabor.

„Kocha się naprawdę i do końca, tylko wówczas gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los”. Te słowa świętego Jana Pawła II w szczególny sposób oddają atmosferę dzisiejszej uroczystości -mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu Alfreda Wastag –Wspólne 50 lat to dowód tej prawdziwiej miłości, wzór mądrego życia i przykład do naśladowania. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa , wśród którego żyjecie. Dlatego też Burmistrz Starego Sącza wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń  -Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie -którymi dzisiaj zostaniecie udekorowani. 

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz kosze z upominkami wręczył burmistrz Jacek Lelek razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zielińską, wiceburmistrzem Kazimierzem Gizickim i sekretarzem Gminy Danielem Śmierciakiem.

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa: Alfreda i Bronisław Bielowie, Helena i Jan Citakowie, Maria i Stanisław Danielowie, Kazimiera i Józef Dorulowie, Janina i Kazimierz Dziedzicowie, Bronisława i Witold Fijałkowscy, Celina i Władysław Gancarczykowie,Krystyna i Jan Gawlakowie, Anna i Jan Giziccy, Zofia i Jan Hejmejowie, Helena i Stanisław Janczurowie, Stanisław i Wojciech Konieczni, Beata Lewicka-Kowalik i Egueniusz Kowalik, Stefania i Stanisław Kozieńscy, Zofia i Jan Królczykowie, Maria i Roman Kuciowie, Jadwiga i Paweł Kuniccy, Lidia i Marian Lisowie, Genowefa i Edward Lutowie, Janina i Wojciech Maśkowie, Stefania i Stanisław Nawojowscy, Michalina i Antoni Olszewscy, Maria i Eugeniusz Olszowscy, Weronika i Andrzej Pulitowie, Halina i Włodzimierz Pustułkowie, Olga i Stefan Stawiarscy, Maria i Władysław Śmierciakowie, Stanisława i Antoni Wójcikowie, Alfreda i Władysław Zabrzescy, Helena i Stefan Zagórowscy, Antonina i Jan Zającowie.

Uroczystość zakończył obiad i poczęstunek dla jubilatów i ich gości oraz wspólny śpiew z Zespołem Regionalnym Starosądeczanie. Dla czcigodnych Jubilatów wystąpiła grupa teatralna Szkoły Podstawowe nr 1 w Starym Sączu wraz z opiekunem Barbarą Trzop.

Wszystkie zdjęcia z uroczystości do pobrania z naszego profilu FB Starosądeckie.info

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a