Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Złote Gody w Starym Sączu. „Na ten medal pracuje się 100 lat”

Opublikowano: Listopad 8, 2019 o 7:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

7 listopada 2019 r. w Domu Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia „Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 45 par świętuję w tym roku Złote Gody. Do Opoki przybyły 32 pary. Na miłą i podniosłą ceremonię zaprosił burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki,  przewodniczący rady miasta Andrzej Stawiarski, sekretarz Daniel Śmierciak i kierowniczka starosądeckiego Urzędu Stanu Cywilnego Alfreda Wastag. 

Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą celebrował proboszcz parafii św. Elżbiety w Starym Sączu ks Matek Tabor i ks Mariusz Żaba.

„Kocha się naprawdę i do końca, tylko wówczas gdy kocha się zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los”. Te słowa świętego Jana Pawła II w szczególny sposób oddają atmosferę dzisiejszej uroczystości -mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu Alfreda Wastag –Wspólne 50 lat to dowód tej prawdziwiej miłości, wzór mądrego życia i przykład do naśladowania. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa , wśród którego żyjecie. Dlatego też Burmistrz Starego Sącza wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń  -Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie -którymi dzisiaj zostaniecie udekorowani. 

Na ten medal pracuje się najdłużej, bo 100 lat -mówił burmistrz Jacek Lelek –50 lat musi pracować żona i 50 lat musi pracować mąż. 

 

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

 

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz kosze z upominkami wręczył burmistrz Jacek Lelek razem z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Stawiarskim, wiceburmistrzem Kazimierzem Gizickim i sekretarzem Gminy Danielem Śmierciakiem.

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa: Zofia i Zbigniew Adlerowie, Józefa i  Stanisław Barnachowie, Józefa i  Zdzisław Cabałowie, Teresa i  Piotr Chochorowscy, Helena i  Stanisław Dudkowie, Maria i  Andrzej Dyrkowie, Wacława i  Antoni Gorczowscy, Maria i Tadeusz  Iwanowie, Janina i  Józef Jankowscy, Teresa  i  Bogdan Jaworowie, Maria i Wojciech Jureccy, Krystyna i Stanisław Niemcowie, Józefa i Władysław Nowakowie, Zofia i Julian Ogorzałkowie, Maria i Józef Olszakowie, Józefa i Leon Opokowie, Helena i Mieczysław Pasiutowie, Stanisława i Eugeniusz Radomscy, Kunegunda i Władysław Radomscy, Maria i Michał Ramsowie, Janina i Jan Siedlarzowie, Stanisława i Ignacy Skoczniowie, Zofia i Jan Skoczniowie, Maria i Michał Sołtysowie, Danuta i Jan Stachoniowie, Rozalia i Stanisław Szczęśni, Maria i Stanisław Świątnikowie, Anna i Władysław Tokarczykowie, Aniela i Kazimierz Zagórowscy,Janina i Leszek Zagórowscy,Maria i Ryszard Zieleniowie i Stefania i Jan Weselakowie.

Uroczystość zakończył obiad i poczęstunek dla jubilatów i ich gości oraz wspólny śpiew z Zespołem Regionalnym Starosądeczanie.

Wszyscy, którzy chcą bezpłatnie otrzymać od nas zdjęcie z uroczystości w dużej rozdzielczości, proszeni są o kontakt mailowy z naszą redakcją: kontakt@starosadeckie.info 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a