Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Złote Jabłka dla firm transportowych

Opublikowano: 8 września, 2018 o 8:36 am   /   przez   /   komentarze (6)

W hotelu Litwiński w Tęgoborzy odbyła się konferencja „Polski transport drogowy kontra nowe regulacje ograniczające dostęp do Rynku”. Wziął w niej udział m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. Nie zabrakło też gospodarza Sądecczyzny – starosty Marka Pławiaka i gospodarza gminy Łososina Dolna – Stanisława Golonki.

Spotkanie było okazją do wyróżnienia szefów i pracowników firm transportowych. Starosta przyznał im Złote Jabłka Sądeckie. Otrzymali je: Barbara Edelmuller-Generaux, Andrzej Bogdanowicz, Marek Gunia, Adam Zelek i Grzegorz Mrozowski.

– Przyznałem to odznaczenie w uznaniu wkładu w rozwój przedsiębiorczości na ziemi sądeckiej, profesjonalizm i tworzenie pozytywnego wizerunku regionu oraz budowanie pomyślności gospodarczej Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak.

Właściciele firm przewozowych rozmawiali m.in. o wybranych aspektach socjalnych wykonywania zawodu kierowcy, nowych technologiach w transporcie drogowym i determinantach wzrostu składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie zabrakło też dyskusji na temat nowych przepisów ustawy o transporcie drogowym, protekcjonizmu w transporcie ładunków w Europie czy administracyjnego kształtowania warunków ekonomicznych wykonywania transportu na jednolitym rynku unijnym.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicewojewoda małopolski Józef Gawron uhonorowali pracowników firm transportowych odznaczeniami państwowymi.

Nad przebiegiem imprezy czuwał prezes Piotr Litwiński.

starostwopowiatowe.

Komentarze

Komentarze (6)

 • 8 września, 2018 o 8:14 pm Ate

  A jaka była rola księdza w tym przedsięwzięciu ???

 • 9 września, 2018 o 6:11 am Biskup

  Namaszczał

 • 9 września, 2018 o 10:13 am Kamaz

  Jak widzę te uśmiechnięte zadowolone miny sądeckich gazeli biznesu transportowego , te piękne gajerki złote roleksy luksusowe samochody i wielkie jakby krzyże zasług to ja się pytam do cholery czego kłamiecie pracownikom przez resztę dni w roku ze ten cholerny transport się nie opłaca ???

 • 9 września, 2018 o 12:21 pm laik

  Ściema i tyle w temacie. A rozmawialiście może o rotacji wśród pracowników? I nie mam na myśli tylko kierowców. Czy przypadkiem te „profesjonalne i tworzące pozytywny wizerunek regionu” przedsiębiorstwa nie dostarczają na rynek krakowski, warszawski i niemiecki fachowców, którzy nie są na ziemi sądeckiej dostatecznie doceniani? Albo pracują na granicy obłędu? I spieprzają czym prędzej stąd, jeśli tylko mają taką możliwość? Ale co tam, laik jestem i błądzę..

 • 12 września, 2018 o 10:32 am Anonim

  Niewolnictwo xxI wieku ….. i tak rosną terażniejsi baronowie ludziom płacąc grosze i jeszcze mówią że powinni być dozgonnie wdzięczni !!!

 • 26 września, 2018 o 9:49 pm Dana

  to sie wez za robote a nie wypisuj glupot. Uruchom taka firme, prowadz ja i plac podatki, zatrudniaj ludzi a przede wszystkim pilnuj wszystkiedo, zeby dobrze funkcjonowalo. Szybko sie przekonasz, ze 24 godziny na dobe to za malo…

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"