Wydarzenia

Zmiana warty w starosądeckiej OSP

Opublikowano: 26 lutego, 2015 o 1:22 pm   /   przez   /   komentarze (6)

Podczas ostatniego spotkania sprawozdawczego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu obecny Prezes Piotr Porębski pożegnał się ze stanowiskiem.

Oficjalnym powodem rezygnacji są przyczyny osobiste. Jak udało nam się dowiedzieć dużo obowiązków zawodowych i prywatnych zaważyło na decyzji Prezesa, który zdecydował odejść ze stanowiska.

Jako pełniącym obowiązki prezesa- został Jego zastępca Roman Jop. Oczywiście Piotr Porębski nie zrezygnował z funkcji zasiadania w Zarządzie i nadal jako Strażak będzie służył ludziom – niosąc pomoc.

W przyszłym roku odbędą się wybory i dopiero wtedy poznamy nowego prezesa starosądeckiej OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Sączu posiada bogatą tradycję. Za datę powołania jednostki przyjmuje się rok 1874, a jego inicjatorami byli: burmistrz Jan Zagórowski, poczmistrz Hipolit Zelner i doktor Gawałkiewicz.

Od 1995 r. druhowie działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co znacznie podniosło rangę jednostki, ale jednocześnie spowodowało, iż strażacy częściej angażowani są do różnorodnych działań, nie tylko na terenie Starego Sącza i gminy.

Działalność OSP to jednak nie tylko uroczystości, ale przede wszystkim ciężka praca podczas akcji ratowniczych, a tych z roku na rok niestety przybywa.

 

 

źródło: własne

fot. OSP Stary Sącz

Komentarze

Komentarze (6)

 • 26 lutego, 2015 o 7:24 pm aaa

  czyżby się działo jak w OSP Barcice?
  Powodzenia..

 • 26 lutego, 2015 o 8:42 pm stary sącz

  Nie pożegnał tylko złożył rezygnacje widać portal starosądeckie info bedzie jak typowy brukowiec sensacje tylko lapac i pisac brednie podburzac jedynych ludzi przeciw drugim co robią coś bezinteresownie dla tej gminy a jak wiadomo wladza w straym sączu ma strażaków z OSP za darmozjadów tylko jak coś się dzieje to jest pieknie pan burmistrz i pani przewodniczaca rady a tak to najlepiej ich rozwiazac. W ubieglym roku mogl by byc piekny nowy samochod ale gmina nie wywiazala sie z zapewnien o pieniadze na ten cel i to tez pewnie wplynelo na decyzje druha.

 • 26 lutego, 2015 o 8:44 pm Barcice do aaa

  o Barcice to się drogi czytelniku nie obawiaj … lepiej zapisz się do jakiegoś w OSP w gminie i podziałaj w ramach wolontariatu dla drugich a potem martw się o los innych ….

 • 26 lutego, 2015 o 8:50 pm strażak

  Ty się lepiej nauczyć czytać ze zrozumieniem! Pisze przecież poniżej „Oficjalnym powodem REZYGNACJI są przyczyny osobiste ” i nikt tu sensacji nie robi. Już dawno pan Piotr mówił ze rezygnuje bo ma dużo obowiązków. A OSP działa wzorowo i nikt tego nie neguje w tym artykule. Zresztą….proponuje wrocic się do szkoły podstawowej -może tam Cie nauczą CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. Żenada.
  Chłopaki Strażaki THE BEST!

 • 26 lutego, 2015 o 8:54 pm g

  co za brednie, nikt nikogo nie rozwiazuje. Decyzja o rezygnacji i odejściu ze stanowiska kotłowała się już dawno. Straz istaniala i istnieć będzie. Opamietaj się!

 • 26 lutego, 2015 o 10:04 pm obserwator

  osp w starym saczu przez cztery lata prezesowania pana Piotra dzialala bardzo dobrze zalatwil za darmo bardzo dużo rzeczy do tej jednostki miedzy innymi dwa samochody zrobil remont w srodku budynku no ale kto to widzi panie Prezesie powodzenia

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a