Wydarzenia

Zróbmy Węgierską na miarę XXI wieku -apeluje radny Baran

Opublikowano: Czerwiec 26, 2015 o 6:22 am   /   przez   /   komentarze (8)

Z opóźnieniem, ale rusza modernizacja ulicy Węgierskiej w Starym Sączu Będzie to kolejna, po ulicy Cesarczyka „światłowodowa” ulica w naszym mieście. Zasypane rowy, ścieżka rowerowa, zatoczka autobusowa na wysokości restauracji Arkadia, nowe zjazdy do domostw i nowa nawierzchnia to poszczególne etapy remontu. Już dzisiaj ulica Węgierska została zamknięta. Prace według harmonogramu mają potrwać do końca września.

Remont zaniepokoił nie tylko mieszkańców, kierowców ale także radnych. Jednym przeszkadza brak zgody na wycinkę drzew a innym obecność jeszcze większej ilości studzienek kanalizacyjnych. Jak to pogodzić?

11652237_10203023318182579_102905481_n

Panie Burmistrzu proszę przypilnować aby Węgierska była ulicą na miarę XXI wieku a studzienki kanalizacyjne nie były torem przeszkód dla kierowcówapeluje radny Kazimierz Baran podczas ostatniej sesji rady miejskiej –Jest to idealna ulica dla kierowców zasypiających, jedzie się „patataj patataj patataj”. Myślę, że technologicznie uda się to rozwiązać.

Jak się okazuje, nie do końca!

Pilnować będziemy, nie ma obaw -mówi burmistrz Jacek Lelek –jednak ze studzienkami kanalizacyjnymi jest problem.Nasze ulice stały się autostradami transmisji -jest tam woda, kanalizacja sanitarna, kanalizacja burzowa, teletechnika itd. Wszystko ma swoje odpowiednie odległości i przy takich wąskich ulicach nie da się wszystkiego pogodzić. Gdyby zaczynać budowę od nowa, poczynając od projektu wszystkich poszczególnych kanalizacji byłoby łatwiej. Natomiast dołożymy wszelkich starań aby było to jak najbardziej profesjonalne i służyło na długie lata . Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Zatrudniamy najlepszych inspektorów, którzy tego mocno pilnują pod silnym nadzorem urzędu.

Jak zapewnił wiceburmistrz Kazimierz Gizicki –studzienki mają być odpowiednio ustabilizowane przed zapadaniem.

Cóż można dodać? Może tylko tyle, że czas zweryfikuje wszystkie plany, projekty i założenia. A kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość aż do końca września!

Od dzisiaj ulica Węgierska jest zamknięta. Możliwy będzie jedynie dojazd mieszkańców do swoich posesji i firm. Objazdy ulicami: Topolowa, Obwodnica (droga krajowa nr 87), Partyzantów, Lipska.

Warto przeczytać: Rusza modernizacja ulicy Węgierskiej i Sobieskiego

Komentarze

Komentarze (8)

 • Czerwiec 26, 2015 o 6:43 am mieszkaniec ul. Węgierskiej

  jestem ciekaw bardzo co z tego wyjdzie !

 • Czerwiec 26, 2015 o 8:48 am Ciekawe

  Ja jestem bardzo ciekawa gdzie mamy czekać na autobus, bo nie ma ŻADNEJ informacji gdzie na ten autobus trzeba czekać, ludzie są zdezorientowani. Dzisiaj młodzież musi jeszcze dojechać do szkoły, ludzie do pracy, a tu o przystankach nic. Zadowoleni, modernizacja modernizacją, ale dobro mieszkańców stawiają na ostatnim miejscu. Od poprzedniego roku wakacje kojarzą się tylko z hukiem maszyn i nie porządkiem.

 • Czerwiec 26, 2015 o 9:30 am Anonim

  Panie Lelek, gdyby wyciąć drzewa na Węgierskiej to można byt było 2-pasmówkę zrobić, a pan mówi że wąsko. A panu Giżyckiemu to za grosz nie wierzę. Kto jest odpowiedzialny w gminie za te buble które do tej pory powstały?? Przykładów jest wiele.. Dlaczego na Partyzantów, Staszica, czy na Podmajerzu nie dało się zrobić progów zwalniających takich jak pod Przedszkolem na Osiedlu.. ba.. na Mickiewicza pod szkołą był taki to go zlikwidowaliście i zrobiliście te całe hopki a nie progi. Próg zwalniający jest po to żeby zwolnic a nie się przed nim zatrzymać!!

 • Czerwiec 26, 2015 o 10:07 am mieszkaniec

  szkoda że tych drzew nie wycieli…na to miejsce mogłyby być posadzone nowe, młode i nie takie wielkie drzewka…nie zagrażające nikomu a tak to, jak tylko przychodzi wichura to każdy patrzy na wielkie, uginające się drzewiska przy swoich domach… CZY NAPRAWDE MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII ŻEBY TE DRZEWA ZOSTAŁY WYCIĘTĘ???

 • Czerwiec 26, 2015 o 2:20 pm leni

  Ludzie czy w w końcu zrozumiecie ze to powiat a nie gmina wydaje zgodę na wycięcie drzew…gmina się starala o pozwolenie ale takowego nie dostała i musiała pozmieniać plany…wiec nie czepiajcie sie gminy tylko powiatu

 • Czerwiec 26, 2015 o 4:18 pm staro l

  Ta uda się i się dopilnuje. Nikt tu wykonawców nie pilnuje. Przykład proszę druga część węgierskiej za chopkq w cyganowicach, droga między golkami a mostami zrobiona w jesieni i juz z pęknięcia i dziurami i zpadajacymi się studzienki nie do ominięcia. Teraz sie mówi tak a robi się siak. A co do autobusowa ludzie z gabonia i skrudziny nie mogli dojechać jak robili most bo nikt o nich nie pomyślał tylko autobusy jeździły do mostu i ronda w budowie

 • Czerwiec 26, 2015 o 10:11 pm klik

  Z tego co mi wiadomo Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała negatywną opinię co do wycinki, jak ktoś ma z tym jakiś problem to jest oddział w Starym Sączu Daszynskiego 3. Z wszelkimi uwagami proszę o kontakt z RDOŚ Stary Sącz 😛

 • Czerwiec 29, 2015 o 9:22 am zielony

  Negatywne opinie nie wydaje się że względu na czyjeś widzimisię tylko ze względu na obowiązujace przepisy. Nawet jak są głupie to obowiązują a instytucja taka jak RDOS ma niedzielne zadanie ich pilnowania. Ale to tak jak z mandatami. Każdy mówi ze ograniczenie prędkości musi być, ale jak mandat dostanie to przepis i policja jest bee

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a