Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Zużyte pieluchy czyli kupa śmieci na Bobrowisku!

Opublikowano: Listopad 9, 2018 o 8:23 am   /   przez   /   komentarze (0)

Bobrowisko czyli enklawa przyrodnicza na starosądeckich stawach to miejsce często odwiedzane, żeby nie powiedzieć…tłoczne. W obrębie stawów w widłach Dunajca i Popradu turyści, miłośnicy przyrody i mieszkańcy mogą spacerować po pomostach obserwacyjnych o długości ponad 400 m przecinających stawy i z dwóch czatowni podglądać przyrodę. Niestety od pewnego czasu to nieestetyczna wizytówka miasta. Sterta pustych butelek i zużyte pampersy. Czar miejsca pryska.

Teren jest bardzo ładny, wokół rośnie mnóstwo drzew, jest woda. Przerażają mnie tylko sterty śmieci, które leżą wzdłuż pomostu. Puste butelki i zużyte pieluchy– mówi Czytelniczka, która wysłała nam zdjęcia na kontakt@starosadeckie.info

-Celowo nie montowaliśmy koszy na śmieci. Chcemy nauczyć zwiedzających, że śmieci, które ze sobą się przynoszą muszą ze sobą zabrać -tłumaczy wiceburmistrz Kazimierz Gizicki –niestety, jak widać to nie skutkuje. 

Pozostaje apel: ludzie opamiętajcie się! Naprawdę chcecie spędzać czas na wysypisku śmieci…. z tymi pampersami przy boku…?!!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a