Edukacja, Z ostatniej chwili

50 lat budynku Szkoły Podstawowej w Gaboniu

Opublikowano: 22 listopada, 2022 o 8:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

W czwartek, 10 listopada w Gaboniu odbyła się w niezwykła uroczystość- pięćdziesiąta rocznica oddania do społecznego użytku budynku Szkoły Podstawowej imienia 1Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu.

Wspólne świętowanie rozpoczęto mszą św., potem doskonale bawiono się podczas okraszonego muzyką programu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły.

Słuchając uważnie, mogliśmy poznać historię jej tworzenia- jest to tak naprawdę historia przedsiębiorczych rodziców oraz działaczy, którzy podjęli trud wybudowania w czynie społecznym budynku szkolnego -mówi dyrektor szkoły Piotr Wańczyk – Obowiązki Dyrektora szkoły w Gaboniu pełnił wówczas Pan Jan Mikulec. To on podjął inicjatywę współpracy z Komitetem Budowy. Z wielkim mozołem, nieraz z trudnościami, ale prężnie i z samozaparciem, społeczeństwo Gabonia wybudowało budynek szkolny. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu udało się stworzyć Naszą Szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, otwartą i bezpieczną. Tradycją naszej szkoły było wychowanie w duchu patriotyzmu, dbałość o region, szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie nauki i pracy. Wszystkim zaangażowanym w akt jej tworzenia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Rozmowom, dyskusjom i wspomnieniom, które rozkwitły po części oficjalnej nie było końca. Wielką popularnością cieszyła się sala wspomnień w której wystawione zostały zdjęcia i pamiątki z przeszłości związane z historią szkoły. U wielu wzbudziły one niemałe wzruszenia…

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a