Na sygnale, Z ostatniej chwili

500 maseczek dla strażaków

Opublikowano: 7 kwietnia, 2020 o 8:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

500 maseczek filtrujących FS-21V FFP2 trafiło właśnie do sądeckich strażaków. Zostały zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Kolejne 500 maseczek trafi do personelu opiekującego się osobami przebywającymi na kwarantannie.

 – Pomagamy nie tylko szpitalowi powiatowemu w Krynicy-Zdroju i Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowemu, ale także strażakom, którzy biorą udział w działaniach związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i osoby pracujące w służbach i inspekcjach są obecnie na pierwszej linii walki i zagrożenia. Jako samorząd mamy obowiązek wspierania tych osób i zapewniania im odpowiedniego sprzętu. Dziękuję im za pracę w tych trudnych warunkach i narażanie własnego zdrowia w służbie innym.

Przypomnijmy: w ostatnich dniach Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przeznaczył 37 500 złotych na zakup kilku tysięcy sztuk maseczek, a także kombinezony i środki dezynfekujące dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego i Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju. Zarząd Powiatu przekazał również pieniądze na zakup maseczek dla osób przebywających w kwarantannie i tych, którzy się nimi opiekują. Kolejne 158 000 złotych zostało zabezpieczone na organizację miejsca kwarantanny i zapewnienie funkcjonowania obiektu.

Dodatkowo, w porozumieniu ze starostą, wójt gminy Grybów Jacek Migacz przekazał 30 tysięcy złotych na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w ramach walki z koronawirusem.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"