Kultura, Z ostatniej chwili

8. Przegląd Pieśni Patriotycznych w Starym Sączu w kategorii DZIECI MŁODSZE

Opublikowano: 8 listopada, 2019 o 5:54 pm   /   przez   /   komentarze (0)

8 listopada 2019 w starosądeckim Kinie Sokół odbył się VIII Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej w ramach Gminnych Obchodów Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Jacka Lelka. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu miasta i gminy Stary Sącz.

Ważnym aspektem przeglądu było ocalenie od zapomnienia tradycyjnych, polskich pieśni patriotycznych, a co za tym idzie pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju i zaszczepianie w młodym pokoleniu upodobań artystycznych w duchu patriotycznym.

W zapełnionym do granic kinie zgromadzili się licznie uczniowie i ich opiekunowie, rodzice oraz dziadkowie. Ogromna praca i zaangażowanie uczniów wielokrotnie nagradzana była brawami. Zresztą nie mogło być inaczej. Publiczność była zachwycona a wyłonienie najlepszych wykonawców było piekielnie trudne, dlatego jury przyznało wyróżnienia.

 

1 Wyróżnienie  -Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

2 Wyróżnienie – Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Nutki”

3 Wyróżnienie -Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. F. Świebockiego w Barcicach

Na scenie zaprezentowały się także grupy z: Gminnego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej z Popowic i Gołkowic oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"