Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Apel Poległych w Starym Sączu. „Niech Bóg błogosławi wolnej Polsce”

Opublikowano: Listopad 11, 2019 o 3:42 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszańcy Starego Sącza uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczął pochód spod kina „Sokół”,wciągnięcie flagi, Msza święta i Apel Poległych.

-Ojczyzna  jest wielką wartością, dla której warto poświęcić życie, cierpieć -chociaż jest to niezwykle trudne i dla której warto pracować mówił na cmentarzu burmistrz Jacek LelekDzisiaj zgromadziliśmy się na starosądeckim cmentarzu, żeby oddać hołd tym którzy oddali za nią życie. Jesteśmy po to aby z ich ofiary i życia czerpać siłę do naszej codziennej pracy dla Ojczyzny. Niezwykle ważne jest, abyśmy wszyscy razem służyli naszej Ojczyźnie. (…) Życzmy sobie abyśmy mieli tą mądrość, rozwagę, serce, szczodrą miłość, zaangażowanie i gest, żeby dla naszej Ojczyzny tego nie szczędzić. Niech Bóg błogosławi wolnej Polce.

Pod obeliskami na nowym cmentarzu wieńce i wiązanki kwiatów złożyli: Burmistrz Jacek Lelek , zastępca Kazimierz Gizicki i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczepaniak a także delegacje:Karpacki Oddział Straży Granicznej, Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Sączu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo, Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Saczum, Zarząd Miejsko-Gminnego PSL, Ochotnicze Hufce Pracy Oddział Stary Sącz, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu i harcerze, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu,  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Świebockiego w Barcicach, Szkoła Podstawowa im. św Kingi w Popowicach, Szkoła Podstawowa im. I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Gaboniu, Fundacja Będzie Dobrze, Towarzystwo Miłośników Starego Sącza, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starym Sączu.

W patriotycznej manifestacji uczestniczyli mieszkańcy miasta i gminy, władze samorządowe, duchowieństwo, członkowie organizacji społecznych i politycznych, druhowie OSP, nauczyciele i młodzież szkolna, harcerze. Na czele pochodu znalazła się niesiona przez harcerzy biało-czerwona flaga.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a