Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Będą cztery nowe świetlice

Opublikowano: Luty 6, 2019 o 8:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na Alejach Wolności oraz przy ulicach: Romanowskiego, Stolarskiej i Żółkiewskiego trwają remonty pomieszczeń, w których powstaną świetlice środowiskowe. Na ich utworzenie miasto wyda blisko 3 mln zł. Pomieszczenia zostaną przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone będą w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne.

Remont pomieszczeń jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach projektu pod nazwą: „Program działań dotyczący wzmacniania potencjału osobistego oraz integracji mieszkańców miasta poprzez modernizację i adaptację obiektów na cele społeczne – świetlice osiedlowe”.

Świetlice powstają w istniejących, choć wymagających gruntownej modernizacji budynkach, należących do miasta.

Pomieszczenia zostaną przystosowane do nowych potrzeb i wyposażone będą w odpowiednie meble, sprzęt oraz pomoce i materiały edukacyjne, książki i gry, komputery z dostępem do internetu oraz urządzenia służące do ćwiczeń rekreacyjnych. Zaplanowano także przygotowanie miejsc, gdzie w ciszy będzie można odrobić zadanie domowe czy poczytać książki i czasopisma.

W placówkach będą prowadzone zajęcia tematyczne, a także kółka zainteresowań czy przedsięwzięcia  kultywujące lokalne tradycje i zwyczaje. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy Nowego Sącza niezależnie od wieku: dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, głównie seniorzy. Każdy będzie mógł zapisać się na konkretne zajęcia i wziąć w nich udział zupełnie bezpłatnie.

nowysacz.pl

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a