Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Będzie pumptrack i skatepark w Starym Sączu! Młodzież liczy, że projekt skonsultują specjaliści

Opublikowano: 6 kwietnia, 2021 o 8:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

O budowie skateparku i rowerowego pumptracku w Starym Sączu mówiło się od pewnego czasu. Sprawa nabrała rozpędu, gdy pojawiły się pieniądze z tarczy dla gmin górskich. Wiadomo już, że oba obiekty powstaną przy ulicy Podegrodzkiej w Starym Sączu na hektarowej działce. Projekt już jest. Teraz pozwolenie na budowę i prace mogą ruszać. Włodarze nie ukrywają, że chcieliby aby powstały jeszcze w tym roku.

Młodzież, która korzysta z tego typu urządzeń apeluje do włodarzy, aby gmina konsultowała projekty ze specjalistami w tym zakresie, którzy podpowiedzą konkretne rozwiązania. Chcą czegoś co imituje przestrzeń miejską z np. murkami, które pozwalają wykonać różne ewolucje. A urządzenia nie będą przypadkowe.

Niech to nie będzie projekt zlecony firmie, która robi place zabawmówi Tomasz Pasoń, fan deskorolki To zadanie musi wykonać firma, która ma doświadczenie w tego typu projektach. Fajnie by było zrobić taką skate plaze, ponieważ w Starym Sączu nie ma w ogóle miejsc do jazdy na deskorolce. Bardzo dobrym przykładem jest wielopoziomowy skatepark w Warszawskim Parku Ochota czy piękny skatepark w Rabce-Zdrój. To tam powstały projekty z prawdziwego zdarzenia. Znajdziemy tam między innymi bowl, schodki, murki i rurki. Przez ich odpowiednie ułożenie można przejechać cały line czyli triki na różnych przeszkodach w sekwencji jeden po drugim i się nie odepchnąć.

Skatepark i pumptrack powstaje dla SKATERÓW a nie dla urzędników i dlatego uważam, ze jedynym projektantem i wykonawcą powinna być osoba albo firma znająca się na rzeczydodaje Jakub, fan deskorolki –mam nadzieje, że te długo oczekiwane przez nas inwestycje bardzo nas ucieszą i będą profesjonalnie wykonane. Proszę mi wierzyć, że złe kąty na podjazdach czy różnica kilku centymetrów pomiędzy przeszkodami to tak jak droga stąd na księżyc dla przeciętnego korzystającego z tej inwestycji. Długo by wyliczać skateparki nie nadające się do użytku. I to całkiem blisko nas. Dajcie wolną rękę tym, którzy są profesjonalistami, a zyskacie maximum w oczach wszystkich.

Miejsce już jest, fundusze także. Teraz tylko projekt, pozwolenie na budowę i prace mają ruszyć w tym roku.

Na hektarowej działce przy ulicy Podegrodzkiej powstanie pumptrack, skatepark i mała infrastruktura z ławeczkami – mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizickibędzie to teren bardzo dobrze skomunikowany ze ścieżką rowerową Eurovelo. Projektujemy i w tym roku chcemy rozpocząć budowę, jeśli tylko uda się wyłonić wykonawcę.

Skatepark w Rabce-Zdrój
Skatepark w Rabce-Zdrój
Skatepark w Rabce-Zdrój
Warszawski Park Ochota
Warszawski Park Ochota
Warszawski Park Ochota

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a