Info z urzędu, Z ostatniej chwili

BO Małopolska: 2 dni na oddanie głosu!

Opublikowano: Październik 3, 2018 o 3:08 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Zagłosuj w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Mamy swojego faworyta. Głosować może każdy mieszkaniec subregionu od 16 roku. Głos można oddać tylko raz.

Aktywność społeczna i kulturowa mieszkańców Subregionu Sądeckiego —> kliknij, zobacz i zagłosuj

W ramach projektu działania zadania skierowane są do społeczności zamieszkującej subregion sądecki (powiaty nowosądecki, limanowski i miasto Nowy Sącz ) w województwie małopolskim.

Zadanie będzie obejmowało:
– aktywność ruchową mieszkańców subregionu ( fitness z elementami siłowymi, gimnastyka korekcyjna dla dzieci, nauka tańca towarzyskiego, czy break- dance-a), -aktywność seniorów, dzieci i młodzieży, polegająca na zorganizowaniu szeregu działań zwiększając ich aktywność społeczną ( wykładów o tematyce zdrowotnej, przyrodniczej, historycznej, społecznej, wyjazdów studyjnych, imprez integracyjnych, zajęć warsztatowych rozwijających pasje i zainteresowania tj. ogród- moja pasja, malowanie na szkle, sztuka pisania ikon, czy rękodzieło artystyczne, zajęcia animacyjno – teatralne z recyklingu czy budowania poprawnych relacji.

Warsztatów kulinarnych dla dzieci, wyrobów z porcelany -aktywność kulturalną regionu – polegającą na upowszechnianiu tradycji regionu poprzez organizowanie szeregu warsztatów nauki śpiewu i tańca regionalnego, działań związanych z rękodziełem regionalnym czy smakami z poszczególnych regionów.

Wydarzeń (festynów) promujących kulturę regionu (taniec, śpiew, jak również dania regionalne), – promocji i upowszechniania wolontariatu – polegającej na zorganizowaniu szeregu działań ( wykładów, szkoleń i warsztatów promujących wolontariat, warsztatów z animacji, szkoleń psychologiczno- pedagogicznych.

Zostanie również zakupiony dmuchaniec do zjeżdżania dla dzieci który będzie towarzyszył na imprezach organizowanych w gminie. Zajęcia i warsztaty będą bezpłatne.

Dzięki mieszkańcom  subregionu udało się pozyskać środki w poprzedniej edycji Budżetu obywatelskiego Małopolski. Powstało Centrum Aktywności w Starym Sączu, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ramach tego budżetu centrum zostanie doposażone w kolejne sprzęty tj: bieżnie, wioślarze, czy  przyrządy do ćwiczenia brzucha.

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • Wrzesień 24, 2018 o 9:27 pm O

    Moim faworytem jest ‚dmuchaniec’
    To najlepiej schodzi przed wyborami!!!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a