Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Bobrowisko” nominowane w plebiscycie MocArty

Opublikowano: Styczeń 29, 2019 o 8:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

Enklawa przyrodnicza „Bobrowisko” nominowana w plebiscycie MocArty radia RMF Classic w kategorii Rzecz z klasą. Zwieramy szyki i głosujemy!

Konkurs przeprowadzany przez jedną z największych i najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce organizowany jest już po raz 9. Prócz kategorii „Rzecz z klasą” internauci mogą głosować jeszcze w kategoriach: wydarzenie roku (np: zjazd Andrzeja Bargiela ze szczytu K2 , człowiek roku ( nominowany do Oskara reżyser Paweł Pawlikowski, czy Olga Tokarczuk) i muzyka filmowa roku.

Link do głosowania:

www.rmfclassic.pl/mocarty-2018

Uwaga! By oddać głos należy zagłosować we wszystkich czterech kategoriach. Wyniki głosowania poznamy podczas uroczystej Gali MocArtów RMF Classic 2018, która odbędzie się 4 marca w Warszawie. Wśród osób, które oddadzą głos w Plebiscycie organizator rozlosuje zaproszenia na tę uroczystość oraz zestawy wyjątkowych upominków. Plebiscyt zostanie przeprowadzony w okresie od 28 stycznia 2019 r. do 17 lutego 2019 r. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymają nominacje, które uzyskały najwięcej ważnie oddanych głosów. Wszystko w naszych rękach.

Bobrowisko rywalizuje z:

„Biblia Królów” z Domu Emisyjnego Manuscriptum – jest to kopia stworzonej na wzór Biblii koronacyjnych, na których wierność i służbę ojczyźnie przysięgali polscy królowie.To dzieło stylizowane na księgi z czasów Bolesława Chrobrego, które wtedy służyły manifestacji władzy i potęgi monarchy. Zachowuje ówczesne zdobienia, krój pisma i ilustracje, a także bogatą okładkę wzorowaną na najświetniejszych oprawach średniowiecznych manuskryptów.

Google „Arts & Culture” – polska wersja aplikacji umożliwiającej wirtualny kontakt ze zbiorami dzieł sztuki z muzeów i archiwów na całym świecie. Google Arts & Culture została stworzona w 2011 r. Są na niej dostępne zbiory ponad 1500 instytucji kulturalnych z 70 krajów świata, m.in. Galerii Tate z Londynu, Metropolitan Museum of Art z Nowego Jorku czy Galerii Uffizi z Florencji.

Dom Oppenheimów we Wrocławiu – zabytkowa, barokowa kamienica przy Placu Solnym, która zawdzięcza nazwę dawnym właścicielom. Po trwającej blisko pięć lat renowacji, w czerwcu 2018 roku Dom Oppenheimów został ponownie otwarty dla odwiedzających. Przeprowadzona renowacja uznana została za jeden z lepszych przykładów tego typu działań i funkcjonuje jako wzór dobrych praktyk konserwatorskich.

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi – to niezwykły kompleks edukacyjny, który mieści się w zrewitalizowanej pierwszej łódzkiej elektrowni EC1. Zwiedzający wchodzą w świat nauki poprzez zabawę, doświadczenia i eksperymenty. Specjalne ścieżki edukacyjne nawiązują też do przemysłowego dziedzictwa miasta.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a