Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Budynek OPP w Muszynie jak nowy!

Opublikowano: 29 sierpnia, 2017 o 7:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

56 tysięcy złotych kosztował remont elewacji, docieplenie ścian zewnętrznych i wiele innych prac wykonanych w budynku będącym siedzibą Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Muszynie. Pieniądze na inwestycje pochodziły z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Budynek od wielu lat niszczał i zagrażał bezpieczeństwu dzieci i młodzieży przychodzących tutaj na zajęcia pozalekcyjne – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podjęliśmy więc decyzję o remoncie. Teraz obiekt ma nową elewację, został docieplony, wymieniono stolarkę okienną i drzwi. Młodzi będą mieli znacznie lepsze warunki do rozwijania swoich pasji.

Całkowity koszt remontu to 56 tysięcy złotych.

Wykonane prace sprawiły, że znacznie obniżą się też koszty eksploatacji obiektu – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Oprócz korzyści ekonomicznych, trzeba też zwrócić uwagę na poprawę estetyki budynku.

Budynek OPP został przejęty od gminy przez Powiat Nowosądecki wiele lat temu. Przez długi czas nie były w nim wykonywane remonty. Obecny Zarząd Powiatu Nowosądeckiego podjął decyzję o modernizacji budynku.

O wykonanie remontu zabiegał radny powiatowy Stanisław Sułkowski wraz z dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie Izabelą Łabuś, która sprawuje również pieczę nad OPP.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a