Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Chcą broni dla każdego mieszkańca Starego Sącza. Wpłynęła petycja

Opublikowano: 21 września, 2022 o 6:55 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Do Urzędu Miejskiego w Starym Sączu wpłynęła petycja w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej utworzenia oddziałów zmilitaryzowanej Samoobrony Gminnej i zakupu broni dla każdego rdzennego polskiego mieszkańca Gminy Stary Sącz. Na najbliższej sesji radni pochylą się nad tą uchwałą, jednak już wiemy, że będzie to raczej formalność. –Petycja jest bezzasadna -czytamy w projekcie.

Zgodnie z ustawą (…) do zakresu działania gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotówczytamy w uzasadnieniu uchwały Minister Obrony Narodowej kieruje działem administracji rządowej – obroną narodową (…) Gmina nie jest również kompetentna do zakupu broni dla każdego mieszkańca z uwagi na fakt, iż na posiadanie broni wymagane jest uzyskanie stosownego pozwolenia na broń, które wydawane jest po spełnieniu warunków określonych w ustawie.

Obecne przepisy sprawiają, że zdobycie uprawnień do posiadania broni nie jest ani łatwe, ani tanie. W skrajnym przypadku to koszt niemal 3 tys. zł.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a