Na sygnale, Z ostatniej chwili

Chełmiec. Ukradł portfel, ale nie ujdzie mu to na sucho

Opublikowano: Listopad 6, 2018 o 8:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Myślał, że kradzież portfela ujdzie mu na sucho. Niestety przeliczył się, a wszystko dzięki czujności i wytężonej pracy policjantów dzielnicowych, którzy ustalili kto odpowiada za tę kradzież.

Kiedy klient robiący zakupy w jednym ze sklepów w miejscowości Świniarsko przez nieuwagę odłożył swój portfel na ladę przy kasie, czekała na niego przykra niespodzianka. Gdy odwrócił się, by zapłacić za zakupy okazało się, że portfel w którym miał dokumenty i 1050 złotych, został skradziony.

Funkcjonariusze, by ustalić sprawcę wykonali wiele czynności, jednak kluczowe było okazanie policjantom dzielnicowym wizerunku mężczyzny z zabezpieczonego nagrania monitoringu. Wówczas sprawy potoczyły się już szybko.

Dzielnicowy z rejonu Chełmca oraz dzielnicowy osiedla Helena podczas wspólnego obchodu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał przekazanemu im rysopisowi. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 48-latek przyznał się do kradzieży portfela, a następnie został przewieziony do sądeckiej komendy. Tam usłyszał zarzut kradzieży z art. 278 § 1 kodeksu karnego i dobrowolnie poddał się karze, a do właściciela trafiły skradzione mu pieniądze, które sprawca przechowywał w swoim domu.

Zdjęcia ilustracyjne/KMP

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a