Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Dary serca znów trafiły do rodaków na Ukrainie. Podsumowanie akcji charytatywnej

Opublikowano: Luty 7, 2019 o 6:21 am   /   przez   /   komentarze (0)

Całe mnóstwo darów po raz kolejny trafiło do naszych rodaków we Lwowie oraz dzieci z lwowskich sierocińców, dzięki akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Bratnia Dusza, pn. „Podziel się swoją paczką świąteczną z przyjacielem z Ukrainy”. W Centrum Informacji Turystycznej – podczas spotkania z sądeckimi mediami – organizatorzy podsumowali przebieg ostatniego wyjazdu do Lwowa. Patronat Honorowy nad akcją sprawował Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sądeczanie zebrali kartony darów, wśród których znalazły się m.in.: środki higieniczne, odzież, buty, środki higieniczne, opatrunkowe, środki czystości i inne potrzebne artykuły. Były nawet widokówki z życzeniami. W akcję włączyły się zarówno przedszkolaki jak i osoby starsze.

– Akcja ta została zainaugurowana kilka miesięcy temu w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. Dzięki panu prezydentowi Ludomirowi Handzlowi okazała się dużym sukcesem – mówił dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek.

O szczegółach wyjazdu do Lwowa opowiedziała prezes Fundacji Bratnia Dusza, Iwona Romaniak.

– Akcja po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania. Oprócz tego, że zebraliśmy masę wspaniałych rzeczy i podzieliliśmy się tymi rzeczami i sercem, to wspaniali ludzie z Sądecczyzny pojechali ze mną i osobiście wręczyli dary zebrane przez swoje szkoły i instytucje. Jestem im niesamowicie wdzięczna, bo podzielili się oni swoim czasem, brali dzieci na kolana, przytulali, rozmawiali w hospicjum z Polakami – mówiła prezes Fundacji Bratnia Dusza. – Przeżyli oni coś, co bardzo trudno jest opisać słowami. Dali serce, uśmiech, to, co najcenniejsze. Chłopcy spisali się na medal, jestem z nich bardzo dumna – podkreśliła.

Swoimi przeżyciami z pobytu na Ukrainie podzieliła się również obecna na spotkaniu Dorota Wołoszczuk oraz Łukasz i Mateusz – uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych i Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu, którzy brali udział w wyjeździe.

nowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a