Sport, Turniej sokolika U-10, Z ostatniej chwili

Deportivo La Coruña MISTRZEM XII Międzynarodowego Turnieju Sokolika Orlen Cup w Starym Sączu

Opublikowano: 19 czerwca, 2023 o 5:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zakończyły się zmagania w XII Międzynarodowym Turnieju Sokolika Orlen Cup w Starym Sączu. Na stadionie Sokoła mogliśmy obserwować 32 drużyny. Mistrzem została hiszpańska drużyna Deportivo La Coruña, która w wielkim finale pokonała AC Milan 1:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze z Lokomotiv Zagrzeb którzy pokonali 1:0 drużynę Genk z Belgii.

Hiszpanie w nagrodę spędzą wybrany weekend w Hotelu Perła Południa w Rytrze. Największa prestiżowa impreza sportowa dla 10-latków w Polsce, w tym roku gościła ponad 400 piłkarzy.

Posłuchaj burmistrz Jacka Lelka:

W sobotę na stadionie Sokoła rozegrano mecze grupowe. Z kolei w niedzielę odbyła się faza pucharowa. Finał Sokolika był zwieńczeniem niezwykle dopracowanego turnieju. Młodzi piłkarze stworzyli wyśmienite widowisko, w którym nie brakowało walki, pięknych akcji oraz fantastycznych bramek.

Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale dzisiaj warto dodać, że ludzie tworzący tę niezwykłą „orkiestrę Sokolika” na czele której stoi Tomasz Popiela, odegrali mistrzowski koncert na płycie starosądeckiego stadionu. Organizacja turnieju zasługuje na najwyższą nagrodę. Wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Kapitalne prowadzenie całej imprezy w wykonaniu panów Roberta Mysiora i Krzysztofa Szewczyka zasługuje na uznanie.

Starosądeckie.info patronem medialnym turnieju.