Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Diecezjalne Święto Rodzin w Starym Sączu

Opublikowano: 5 czerwca, 2021 o 9:16 am   /   przez   /   komentarze (0)

20 czerwca w Starym Sączu odbędą się obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Drogie Małżeństwa, Drogie Rodziny,

serdecznie zapraszamy Was na przeżywaniejak co roku w trzecią niedzielę czerwca  – Diecezjalnego Święta Rodziny. Jest to od lat szczególny dzień radości i wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny. W tym dniu, każda rodzina i parafia naszej diecezji jest zaproszona, aby ten czas uczynić szczególną chwilą ukazującą piękno tej wspólnoty miłości. 20 czerwca centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zgromadzą nas ponownie w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do włączenia się w ten ceremoniał na miejscu w Starym Sączu, poprzez transmisję radiową, w swojej parafii lub indywidualnie we własnym małżeństwie, korzystając z odpowiedniego obrzędu.

         Czas pandemii tak bardzo ukazał nam potrzebę normalnych spotkań, budowania więzi, bycia częścią wspólnoty – realnie, a nie tylko wirtualnie. Serdecznie zapraszamy więc całymi rodzinami do Starego Sącza. „Najstarsi górale” mówią, że będzie piękna pogoda. Po Mszy św. można zakupić posiłek w Domu Rekolekcyjnym Opoka. Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Piękno samego Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży.

Serdecznie zapraszamy

Ks. Piotr Cebula

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"