Kultura, Z ostatniej chwili

Do Starego Sącza powraca Katarzyna Zielińska

Opublikowano: 21 września, 2021 o 7:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

19 tytułów (w tym kilka nowości i premier), ponad 30 spektakli i koncertów, wernisaż wystawy i jeszcze na dodatek kilka spotkań z artystami w ramach cyklu „Scena bliżej widza” – smakowicie, jak przystało na jubileuszową, 25. edycję Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Do Starego Sącza wraca także Katarzyna Zielińska. Zobaczymy i usłyszymy ją w koncercie „Kaśka i dwa klawisze” w towarzystwie zespołu muzycznego Kameleon, pod kierownictwem Hadriana Filipa Tabęckiego z gościnnym udziałem Andrzeja Perkmana.

28 września jubileuszową 25. edycję Jesiennego Festiwalu Teatralnego zainauguruje „DZIWNA PARA” Neila Simona w reżyserii Wojciecha Adamczyka, a na scenie zobaczymy między innymi Artura Barcisia, Cezarego Żaka i Wojciecha Wysockiego.

Również we wtorek o godz. 19.15 wernisaż wystawy fotografii Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa „Teatr (Wasz) widzę ogromny. Jesienny Festiwal Teatralny od ponad dwóch dekad wpisuje się do kalendarza imprez kulturalnych jako jedna z największych cyklicznych imprez teatralnych i znaczące wydarzenie artystyczne, nie tylko w sądeckim regionie, ale i w całej Polsce.

To bez wątpienia bardzo prestiżowy przegląd polskiej twórczości teatralnej, w różnych jej gatunkach i formach scenicznych, z udziałem wybitnych i popularnych polskich artystów oraz renomowanych, profesjonalnych teatrów. Realizowana przez lata formuła festiwalu wychodzi naprzeciw kulturalnym potrzebom szerokiego grona widzów.

Dzięki tej formule można na festiwalowej scenie zobaczyć tragedie i komedie, spektakle czysto rozrywkowe obok alternatywnych, klasykę dramatu, ale też inscenizacje dzieł autorów współczesnych.

Organizatorzy Festiwalu – na czele od początku trwania imprezy z nowosądeckim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury – dbają nie tylko o dojrzałych wielbicieli teatru, ale zapewniają rozrywkę i przygodę intelektualną z materią teatralną na wysokim poziomie artystycznym tym, którzy edukację teatralną dopiero rozpoczynają. Dając przy okazji szansę prezentacji na festiwalowej scenie najbardziej doświadczonym lokalnym teatrom amatorskim.

Ubiegłoroczna – 24. edycja Jesiennego Festiwalu Teatralnego, z wiadomych przyczyn, musiała zostać odwołana.

Już wkrótce miłośnicy teatru spotkają się na Jubileuszowym 25. Festiwalu – w urokliwym Starym Sączu. I z pewnością będzie to znowu wielkie święto teatru, spotkanie z jego komediową, ale i poważną odsłoną, z klasyką i współczesnością. Z wielkimi gwiazdami, wspaniałymi aktorami i twórcami spektakli.

Wszystkie wydarzenia w ramach 25. JFT odbędą się w budynku Sokoła w Starym Sączu, ul. Batorego 23

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a