Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o naszych najbliższych!

Opublikowano: 21 stycznia, 2023 o 7:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

To jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka.Pamiętajmy o naszych najbliższych.

Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80. w kalendarzu świąt obok Dnia Babci pojawił się Dzień Dziadka. Wnuczęta więc przygotowują obecnie dwie laurki. Ponadto w przedszkolach i szkołach organizowane są często występy, na które zapraszani są babcie i dziadkowie.

Babcia przytuli, odbierze z przedszkola i ugotuje pyszny obiad. Z dziadkiem można pograć w karty, szachy i w piłkę. No i oboje pozwalają na to, czego nie można robić przy rodzicach. 

Z tej okazji, redakcja Portalu Starosądeckie.info składa wszystkim seniorom najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości – nie tylko dla własnych dzieci, ale przede wszystkim do wnuków.

Pamiętajmy o naszych bliskich, nie tylko w dniu ich święta. Jeden dzień w roku nie nadrobi całego straconego czasu, a wywołanie uśmiechu na ich twarzach to w końcu najlepsza nagroda.Pamiętajcie także o babciach i dziadkach, których nie ma wśród nas.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a