Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Dzień Dobrych Uczynków w Starym Sączu

Opublikowano: Kwiecień 18, 2018 o 10:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

Good Deeds Day (z ang. Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, którego ideą jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 11 lat. Dotychczas wzięło w nim udział 2 mln zaangażowanych wolontariuszy z ponad 93 krajów. Good Deeds Day Polska to wydarzenie, które zostało zainicjowane na terenie naszego kraju przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie – organizację, zajmującą się zwiększaniem aktywności społecznej obywateli i tworzeniem rozwiązań umożliwiających podejmowania działań w charakterze wolontariuszy.

W tym roku współorganizatorem Dnia Dobrych Uczynków było również Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. Do akcji na terenie Starego Sącza przyłączyli się wolontariusze z następujących szkół: z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Słowackiego w Starym Sączu, jak również harcerze ZHP 5 NDH SOKOŁY ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera.

W dniu 15 kwietnia można było spotkać wolontariuszy rozdających pierniczki w kształcie serca z mottem, które miało zainspirować do czynienia dobra. Wizją całego wydarzenia jest czynienie społeczeństwa lepszym, bardziej otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby. Zależy nam na tym, by pokazać jak celebrować drobne uczynki na co dzień, ponieważ każdy dzień jest do tego dobry. W tym wyjątkowym dniu poprzez zachęcenie ludzi do udziału w akcjach dobroczynnych na rzecz organizacji i placówek potrzebujących pomocy, realizujemy hasło towarzyszące Good Deeds Day Polska “Razem dla wspólnego dobra!”.

W ramach Dnia Dobrych Uczynków wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w LO zorganizowali dzień czytania bajek najmłodszym dzieciom w Niepublicznym Przedszkolu „Pszczółka Maja” w Starym Sączu. Dzieci otrzymały słodki upominek i kolorowe balony. Ich uśmiech i radość były najlepszym podziękowaniem dla wolontariuszek. Warto czynić dobro!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a