Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gala Noworoczna w Marcinkowicach: to była kulturalna uczta!

Opublikowano: 4 lutego, 2024 o 11:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj w hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbyła się Gala Noworoczna. W hali zgromadziło się kilkaset osób, które z radością wysłuchały koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz czterech solistów. 

To była uczta dla ucha i oczu! mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.Piękny koncert, rewelacyjni wykonawcy i wspaniała publiczność! I to wszystko dzisiaj w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach! Właśnie zakończyła się, długo oklaskiwana i wielokrotnie bisowana Gala Noworoczna, którą zorganizowaliśmy w PSC w Marcinkowicach. Muszę z dumą przyznać, że chociaż robiliśmy to po raz pierwszy – wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie! Dziękuję wykonawcom i oczywiście pracownikom Starostwa Powiatowego i PCS, którzy nad wszystkim czuwali. Cieszę się, że nasza propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki filmowej i operetkowej spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Chełmiec i całego Powiatu. Do zobaczenia za rok! 

Podczas spotkania, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej „w podziękowaniu za dotychczasową współpracę oraz promowanie kultury i obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny”. Odebrał ją szef sądeckich pograniczników gen. bryg. SG Stanisław Laciuga i ppłk Leszek Mieczkowski – dyrygent Orkiestry. 

Ponadto, starosta przyznał Nagrodę Specjalną dla Anny Gromali – w podziękowaniu za promocję Sądecczyzny oraz gratulacje i wyrazy uznania za zwycięski występ w realizowanym przez Telewizję Polską programie „Szansa na sukces”. Wraz z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem przekazał artystce czek w wysokości 2000 złotych. W dzisiejszym koncercie wystąpili: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, która zaprezentowała utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran, Stanisław Duda – baryton oraz Tomasz Jarosz. Galę prowadził Stefan Münch. 

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"