Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ile zapłacimy za śmieci? Jest już projekt uchwały. Radni będą głosować

Opublikowano: 23 listopada, 2022 o 9:02 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jest już projekt uchwały w sprawie wywozu śmieci w 2023 roku. Tak jak informowaliśmy wcześniej stawki pójdą znacząco w górę zwłaszcza dla osób, które nie kompostują.

SEGREGACJA JEST OBOWIĄZKOWA.

Od 1 stycznia 2023 roku zapłacimy za śmieci 35 zł od osoby miesięcznie. Jednak osoby, które mają swój kompostownik i bioodpady będą zagospodarowywać we własnym zakresie mogą liczyć na 9 zł ulgi. Zatem zapłacą 26 zł. To jest o 6 złotych więcej niż w roku bieżącym.

Osoby, które nie chcą kompostować odpadów zielonych i chcą aby wywózką zajęła się Gmina zapłacą 35 złotych od osoby miesięcznie.

Mieszkańcy bloków i mieszkań wielorodzinnych zapłacą za śmieci 30 zł/osobę miesięcznie.

NIE SEGREGUJEMY!?

Osoby, które nie wypełnią ustawowego obowiązku segregacji odpadów w sposób selektywny zapłacą miesięcznie 140 zł/ osoby.

Z kolei mieszkańcy domków letniskowych, którzy segregują zapłacą 206 zł za rok a Ci, którzy nie segregują 450 zł za rok.

Na najbliższej sesji radni będą głosować na w/w uchwałą.

O tym, że obecny system gospodarowania odpadów jest niedoskonały mówił podczas zebrania z mieszkańcami Osiedla Południe burmistrz Jacek Lelek –To najgorszy z możliwych systemów gospodarowania odpadami w kraju. Ten system nie jest sprawiedliwy, ja wiem -mówił burmistrz Jacek Lelekjedynym sposobem zatrzymania tych podwyżek jest produkowanie mniej odpadów, wymuszenie powrotu chociażby szklanych butelek, ograniczenie plastiku. Przecież 10 lat temu nikomu nie wpadło do głowy, żeby wywozić trawę w workach. Co wtedy robili Państwo z zielonymi? Musimy nauczyć się gospodarować odpadami i produkować ich jak najmniej.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"