Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Internat Międzyszkolny w Starym Sączu został wyznaczony na miejsce kwarantanny

Opublikowano: 17 marca, 2020 o 3:03 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Internat Międzyszkolny w Starym Sączu został wyznaczony na miejsce kwarantanny na podstawie Wojewódzkiego Planu Działania na wypadek wystąpienia epidemii.

-Internat nie będzie miejscem, w którym przebywają osoby zarażone koronawirusem, tylko osoby zdrowe –informuje nasz portal Maria Olszowska z biura prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu – Powtarzam – w kwarantannie przebywają osoby zdrowe. To miejsce przygotowane na wypadek np.: na granicy zostaje zatrzymany bus/ autokar. Jedna z osób ma objawy mogące świadczyć o zarażeniu. Zostaje ona przetransportowana na badanie na oddział zakaźny. Natomiast pozostali pasażerowie zostają przewiezieni do Internatu do czasu uzyskania wyniku badania tej jednej osoby. Na wszelki wypadek są odizolowani od rodzin.  Decyzje w sprawie skierowania na kwarantannę podejmuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.


Wychowankowie, którzy chcą zabrać swoje rzeczy osobiste z placówki muszą to zrobić jak najszybciejczytamy w komunikacje na portalu społecznościowym Internatu –Uprasza się o kontakt telefoniczny przed przyjazdem, ponieważ w każdej chwili obiekt może zostać zamknięty przez służby sanitarne. Telefon kontaktowy 18 446-05-81

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"