Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Inwestycje w Starym Sączu. „Widać rozmach”

Opublikowano: 28 czerwca, 2019 o 8:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

-Widać rozmach -chwalił się podczas ostatniej sesji, burmistrz Jacek Lelek spoglądając na inwestycje w Starym Sączu.

CENTRUM TURYSTYCZNO-REKREACYJNE NA STAROSĄDECKICH STAWACH

Hucznie zapowiadana inwestycja budowy Aquaparku na starosądeckich Stawach dopiero teraz nabiera realnego kształtu. Inwestorem jest firma REMAR. Rada Gminy na początku 2016 roku postanowiła przekazać prywatnemu inwestorowi (firmie REMAR) 2,5 ha w dzierżawę na 30 lat. Prywatna firma państwa Golonków otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 3,3 mln złotych. Dotychczasowe kąpielisko nadal będzie zarządzane przez Gminę. Nowa inwestycja firmy RE MAR ma być tylko poszerzeniem dotychczasowych atrakcji. Wstęp na aquapark, będzie płatny i to inwestor zdecyduje o jej wysokości.

Prace wykonuje firma Dansen. Zakończenie prac przewidziano na 30 listopada 2019 roku.

STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ

W starosądeckiej Strefie Aktywności Gospodarczej powstaje jedna z najnowocześniejszych fabryk mebli tapicerowanych w Polsce, która ma zatrudnić blisko 300 osób. 

Planujemy uruchomić zakład w lipcu i na początek chcemy zatrudnić około 150 osób – zdradza prezes zarządu Kalmaru Marek Kaleta. – Już rekrutujemy pracowników, a docelowo w zakładzie będzie zatrudnionych ponad 300 osób. O zbyt się nie martwię, naszymi kontrahentami są w lwiej części zaufani partnerzy z Niemiec, Francji, Szwajcarii, czy Belgii. Tylko czekają na zwiększenie naszych mocy produkcyjnych.

Przy ul. Wielki Wygon na około 14 tys., m2 powstała hala produkcyjna z zapleczem, która pomieści szwalnię, stolarnię, tapicernię, profesjonalne  przygotowanie do transportu i logistykę, a także ekspozycję, a nawet biuro projektowe. Kalmar dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, współpracuje ze szkołami zawodowymi kształcącymi stolarzy, na kierunku Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej już kształcą się specjaliści, którzy zasilą biuro projektowe Kalmaru.

Wkrótce kolejny przetarg na sprzedaż gruntów w Strefie Aktywności Gospodarczej, a do inwestycji przy ul. Wielki Wygon szykuje się już starosądecka firma Ekran (producent ekranów filmowych i wyposażenia kin), też bardziej znana w świecie niż na Sądecczyźnie.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"