Kultura, Z ostatniej chwili

Jak smakuje Małopolska? Sprawdzali to w Podegrodziu!

Opublikowano: Lipiec 22, 2019 o 12:21 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W niedzielę (21 lipca) w Podegrodziu królowały regionalne smakołyki. Przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz mistrza kuchni Andrzeja Polana potrawy miały przywoływać smaki dzieciństwa. Ten swojski smak na polu smakuje lepiej niż na dworze. Wszystkie regionalne specjały można było zakupić prosto od lokalnych producentów.

Małopolski Festiwal Smaku jest jedną z najstarszych polskich imprez promujących unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu, produkty regionalne, tradycyjne, lokalne i ekologiczne.

Mówiąc o atrakcyjności turystycznej Małopolski najczęściej mamy na myśli urokliwe krajobrazy i rozsiane na terenie całego województwa perełki architektury. Festiwal smaku jest doskonałym sposobem na to, by przypomnieć, że piękno regionu kryje się także w niepowtarzalnych produktach lokalnych i recepturach, których nie znajdziemy nigdzie indziej

– mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Małopolski Festiwal Smaku to największe wydarzenie kulinarne w regionie, które Województwo Małopolskie w 2019 roku organizuje już po raz piętnasty. To wyjątkowa impreza z udziałem producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów. W 2018 roku Festiwal organizowany był pod hasłem „Made in Małopolska” i powrócił do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze.

 

 

fot. GOK Podegrodzie

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a