Kultura, Z ostatniej chwili

Jesień teatralna w pełni. „Zaświaty” i „Porwanie” w Starym Sączu. Mamy bilety!

Opublikowano: 23 września, 2022 o 6:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

26 odsłona Jesiennego Festiwalu Teatralnego w tym roku będzie miała miejsce między 2 a 23 października. Festiwal po przeprowadzce z Nowego do Starego Sącza ma się dobrze czego dowodem jest bogaty program. Pierwszy spektakl zaplanowano już 2 października. Ostatnie bilety można nabyć TUTAJ a my startujemy z konkursami.

Mamy dla Was podwójny bilet na spektakl „Porwanie” który odbędzie się 7 października w Kinie Sokół. Aby go zdobyć należy udostępnić ten post na Facebooku, oznaczyć jedną osobę z którą chcielibyście się wybrać na spektakl i napisać dlaczego właśnie Wy .

Komisja CKiS wybierze jedną osobę, która zgarnie podwójny bilet na spektakl w której główną rolę zagra m.in Artur Barciś czy Katarzyna Ucherska. Zaczynamy!!

Jeśli nie macie Facebooka to po prostu napiszcie do nas na kontakt@starosadeckie.info -dlaczego właśnie Wy.

A poniżej prezentacja kolejnych spektakli. Zobaczcie co nas czeka tej jesieni.

6.10. (czwartek) – godz. 18.00

Teatr CO SIĘ STAŁO?! w Limanowej

Jerzy Andrzej Masłowski

ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Janusz MICHALIK

Scenografia: Zofia ŚLEZAK i Marian FLOREK

Realizacja techniczna: Jerzy DUDEK i Piotr SZUBRYT

Osoby:

SERENADA – Aleksandra STARZYK

LANGUSTA – Kinga JAROMIN

GIZELA – Zuzanna MAJERAN

ANIOŁ – Jakub MOSKAL

oraz MISIEK

Czarna komedia filozoficzna, jeśli można by tak określić gatunek tego tekstu; opowieść o trzech zabawnych kobietach, striptizerkach, które śpiesząc się na kolejny występ do restauracji i nie chcąc zabić  psa, który im wbiegł na drogę, uderzają w latarnię i giną w wypadku samochodowym. Trafiają w Zaświaty i czekają na Sąd Ostateczny. Trafia za nimi także pies, którego nikt tam nie chce. Podczas pobytu w poczekalni przed sądem odkrywają swoje lęki, fobie, wątpliwości, śmieszności, tajemnice życiowe, ale także walczą o psa, o uznanie jego godności i duszy. Zabawny (ale czasami też wzruszający) tekst J. A. Masłowskiego, opowiadający także historię miłosną, jaka się przydarza samotnym duszom – Aniołowi i jednej ze striptizerek, odczarowuje polskie tradycje mówienia o śmierci i życiu po śmierci, bawi się stereotypami, oswaja strach i przewraca nasze myślenie o tym, co potem…

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Czas trwania spektaklu – 60 minut bez przerwy

Fot. Kinga Lewandowska i Joanna Dębska

7.10. (piątek) – godz. 17.30 i 20.15

WYDZIAŁ PRODUKCJI ARTYSTYCZNYCH w Warszawie

Fran Nortes

PORWANIE

(El secuestro)

Tłumaczenie: Rubi Birden

Reżyseria: Artur BARCIŚ

Scenografia: Wojciech STEFANIAK

Kostiumy: Sylwester KRUPIŃSKI

Muzyka: Piotr HAJDUK

Producent: Karol BYTNER

Obsada:

Katarzyna UCHERSKA

Artur BARCIŚ

Antoni PAWLICKI

Damian KULEC

Piotr GRABOWSKI

Komedia kryminalna o bohaterze, którzy w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów. Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny. Może wtedy dopuścić się zupełnie nierozsądnych czynów. Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych sposobów – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Jak łatwo się domyślić, nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek. Gwiazdorska obsada, kryminalna intryga i zaskakujące zwroty akcji – to tylko część z tego, co czeka na publiczność podczas tego komicznego spektaklu!

Uwaga! Podczas spektaklu są wykorzystywane efekty pirotechniczne.

Czas trwania spektaklu – 1 godz. 45 min. z przerwą

Fot. Tomasz Urbanek

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a