Kultura, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Kacper Dąbrowski: „Starosądeczanie zawsze pokazują mi gdzie jest mój dom”

Opublikowano: Marzec 24, 2019 o 10:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przepiękne dźwięki fletu wypełniły w piątek (22.03 ) Powiatową i Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu. O godz. 17.00 mieliśmy okazję usłyszeć uznanego flecistę, starosądeczanina Kacpra Dąbrowskiego i jego przyjaciółkę Jayeon Kim. Koncert pt. „Od myśli do dźwięku” zakończył się owacjami na stojąco. Kacper ma niezwykle napięty grafik. Studiuje i koncertuje, ale zawsze chętnie wraca do rodzinnego Starego Sącza i raczy nas niezwykłą muzyką. 

Pragnę wyrazić wielkie wyrazy wdzięczności dla Dyrekcji i Pracowników Starosądeckiej Bibliotekimówi w rozmowie z naszym portalem Kacper Dąbrowski – Jest mi niezmiernie miło że mogłem pokazać zarówno bogactwo literatury fletowej, jak i twórczości słownej, w tak wspaniałej instytucji. Wdzięczność moją pragnę również wyrazić w stronę mieszkańców Starego Sącza, którzy zawsze wspierają mnie swoją obecnością na koncertach jak i gromkimi brawami. Zarówno ja, jak i moja przyjaciółka Jayeon Kim, z którą miałem okazję występować, jesteśmy wielce poruszeni ciepłem jakie otrzymaliśmy piątkowego wieczoru. Po koncercie, który był swego rodzaju wyzwaniem i nowością również dla mnie, czuję się niezmiernie zmotywowany do dalszej pracy nad nowym repertuarem, który zaprezentuję w połowie kwietnia w Berlinie. Wierząc słowom że „Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej.” .Starosądeczanie zawsze pokazują mi gdzie znajduje się mój dom.

Wszyscy zgromadzeni mogli usłyszeć wykonanie takich utworów jak: Johan Sebastian Bach – Partita a moll, części: Allemande, Corrente, Lars Gustafsson -„Milczenie świata przed Bachem”, Carl Philipp Emanuel Bach – Sonata na flet solo a-moll, Georg Philipp Telemann – Fantazja na flet solo nr 1 A-dur, Kazimierz Przerwa Tetmajer – Fragment z „Fantazji”, Claude Debussy – Syrinx, Jan Parandowski, „Mitologia” – Mit o Syrinks, Eugene Bozza – Image, Adam Mickiewicz – Cisza Morska; Na wysokości Tarkankut; z Sonetów Krymskich, Astor Piazzolla – Etiuda tango nr 3, Bolesław Leśmian – Tango.

Starosądeczanin Kacper Dąbrowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, studentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Hochschule fur Musik we Freiburgu, jednej z najlepszych europejskich klas fletu. Kształci się pod okiem prof. Mario Caroli. Wygrał także konkurs na stanowisko pierwszego fletu do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a