Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Koronawirus w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu. 12 osób na kwarantannie

Opublikowano: Lipiec 3, 2020 o 9:44 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jedna z pracownic Urzędu Miejskiego w Starym Sączu jest zakażona koronawirusem. Tak wynika z testu, jaki został jej wykonany. 12 pracowników z Referatu Ochrony Środowiska  zostało wysłanych na kwarantanne. U nich także zostaną wykonane testy na obecność Covid-19. Osoby, które w ostatnich 2 tygodniach odwiedzili pokój w którym odbiera się kody na śmieci czy deklaracje proszeni są o czujność i obserwacje. 

Jesteśmy w ścisłej współpracy z Sanepidem w Nowym Sączu –mówi burmistrz Jacek Lelekwszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną osobą zostali wysłani na kwarantannę. Jest to 12 osób. W najbliższych dniach wykonane zostaną u nich testy na obecność Covid -19. Trwają ustalenia w jaki sposób zostanie ograniczona praca urzędu. Oczywiście teraz mamy trudny okres i szacowanie strat związane z lokalnymi podtopieniami. Nie możemy zostawić bez pomocy osób, które tej pomocy od nas oczekują. 

Osoba zakażona pracuje w Referacie Ochrony Środowiska w dziale Gospodarki Odpadami . Jest to pokój najczęściej odwiedzany przez petentów w związku z chociażby wydawaniem kodów na śmieci czy deklaracji śmieciowych. 

Osoba zakażona pracuje w pokoju w którym jest kontakt bezpośredni z mieszkańcem -dodaje burmistrz Jacek Lelekjest to dział zajmujący się gospodarką odpadami w referacie Ochrony Środowiska. Wszyscy, którzy w przeciągu ostatnich 2 tygodni byli w urzędzie w pokoju w którym odbiera się kody śmieciowe czy deklaracje to prosimy o czujność. Jeśli będzie działo się coś niepokojącego to prosimy o kontakt z Sanepidem. 

Od poniedziałku zwiększone zostaną rygory bezpieczeństwa, więc należy się spodziewać ze sporymi utrudnieniami -dodaje burmistrz -we wszystkich działach musimy zachować wyjątkowe środki ostrożności, żeby chronić pracowników i mieszkańców. Oczywiście te środki były dotychczas stosowane, jednak teraz je zaostrzymy. Za kilka dni będziemy znali odpowiedź czy ten koronawirus na terenie urzędu się rozprzestrzenił czy nie. 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a